Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Чувства,емоции....на денот од вашата свадба

Go down 
4 posters
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба EmptyВто Јан 11, 2011 1:08 am

Невести, какви чувства освен радост, среќа и љубов, чувствувавте дента? Дали во некој момент ви допреа други емоции? Како се чувствувавте кога го видовте прв пат сопругот кога влагаат во соба по вас, кога ве изнесуваат од дома-имаше ли некоја солза? Кога го рековте судбоносното ДА, свеченото влагање во ресторан, валцерот.....?
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба EmptyВто Јан 11, 2011 1:16 am

Јас не осетив дека ке се мажам се до моментот кога дојде мм по мене, кога ја слушнав музиката триста пеперуги ми поминаа низ стомакот од радост, возбуда....и дрмнав неколку чашки узо и се беше оки. Кога влезе мм бев прерсреќна. Во ресторанот прекрасно се чуствував кога го игравме првото танго со мм, после се беше хај фај - екстра
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба EmptyЧет Јан 20, 2011 8:13 pm

Зошто жените плачат на венчавки, а мажите не ?

Мажите може и да заплачат на венчавки, но отсекогаш мажите биле заштитници и воини, а солзите биле знак на слабост.

За жал не постојат „солзи радосници“ ????

Така барем пишуваат психолозите, а колку може да им се верува, не знаеме.

Психолозите велат дека луѓето кога плачат на среќни краеви (happy endings), тоа е реакција на моментот кога има сомнеж како нешто ќе заврши.

Жените пак плачат најмногу на венчавки, и тоа е најизразено нејверојатно поради тоа што потсвесно се разочарани од сопствените романтични сништа.
Хмммм,..........
Извор
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v


Број на мислења : 148
Female Возраст : 44
Место : Skopje

Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба EmptyПет Јан 28, 2011 3:00 am

haha kolku e ova tocno neznam
inaku jas se rasplakav na veridbata i za toa e krivec babami a za svadbata bev premnogu sreknja solza nepustiv e koga ja gledav kasetata togas se rasplakav
moze da bev negde daleku mazena ke placev neznam ama vaka na 5 min od mojte sum pa ne mi falat i ne im falam sekoj den se gledame
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба EmptyПет Јан 28, 2011 3:00 pm

Bev mnogu opustena na svadbata ne me fakase panika mi se nasolzija ocite koga vo dvor ja slusnav muzikata me preplavi nekoe ubavo cuvstvo i oni dodeka igraa nadvor drugarka mi koja mi e starosvatica se iskrade vo soba i ona so nasolzeni oci i mene mi se nasolzija posle se bese ok bev srekna
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty
ПишувањеПредмет: Re: Чувства,емоции....на денот од вашата свадба   Чувства,емоции....на денот од вашата свадба Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Чувства,емоции....на денот од вашата свадба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Денот на породување
» Вашата потсвест
» Моја свадба
» Планови за свадба
» Трошоци за свадба

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: