Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Продолжи ја песната.......

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:18 pm

на градиве, на срце застана....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:20 pm

Nikoj, nikoj da ne znae

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:21 pm

никој да не не дознае

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:24 pm

Nikoj nikoj da ne znae

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:30 pm

никој да не не дознае

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:33 pm

Gori srce neka izgori.gori neka preboli

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 15, 2011 7:53 pm

Осветли небо што не покрива, осветли ноќта кај не сокрива....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
elle
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 13
Female

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 1:03 am

Ako mene ne ljubi, tvojto lice neverno................
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 11:33 am

Мене Ружа Ружица, лице ќе ми венеееее..........

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
elle
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 13
Female

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 1:44 pm

И само песна остана , да испеам ,низ неа исплачам.....................
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 3:03 pm

Никој никој да не знае, никој да не ме дознае....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 6:37 pm

Nikoj nikoj da ne znae
za tebe nikoj da ne doznae
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 7:21 pm

Летај ми песно високо,гледај ми гледај далеку....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 7:34 pm

ах тие очи црна маслина, ах тоа вино што ме опива.....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 7:39 pm

Ако мене не љуби твојто лице неверно,мене Ружа Ружица лице ќе ми венее.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 8:09 pm

Тоше Проески - Цреша


И денес ко сонлива песна, ке долета ко мирис на цреша....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 8:13 pm

koga v prolet ke rascuti polen edna cresa sto mene me ceka...
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 8:20 pm

Кога морам да одам им реков,се што имам и куќа и нива.....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Сре Јан 26, 2011 8:24 pm

neka zeme sto mu treba sekoj ,samo cresata da ja najdam ziva....
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Чет Јан 27, 2011 12:18 am

Што е тоа во луѓето тажно,што живеат во животи туѓи....
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Чет Јан 27, 2011 12:52 am

koj o moeto minato plovi,sosem mirno i bez da se srami...
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Чет Јан 27, 2011 12:56 am

Кој во моето минато плови, сосем мирно без да се срами...

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пет Јан 28, 2011 7:08 pm

Само ветерот гласот го слуша, и ко ехо се врати пак в душа...

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 29, 2011 12:25 am

убава песна не сака баш секој,и на славеј камен фрла некој...
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Саб Јан 29, 2011 4:11 am

Sto e toa vo lugeto tazno....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   

Вратете се на почетокот Go down
 
Продолжи ја песната.......
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: