Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Продолжи ја песната.......

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Продолжи ја песната.......   Вто Јан 04, 2011 11:13 pm

Почнуваме со текст од една песна,и секој следен треба да ја продолжи песната со по еден стих.Кога ќе завршиме со песната започнуваме со нова песна.Добар начин да се нучи некои текст ;)

На полноќ се палат запалки
..........................................

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 1:27 am

На полноќ се љубат сказалки
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 1:37 am

а кому ли она вечерва

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 1:40 am

нуди усни место вечера?
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 1:50 am

На срце се топат снегови

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 1:55 am

а она под прсти негови
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 3:34 am

Ајде, дечко, уште литар дај

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
misticna
Опомена
Опомена


Број на мислења : 17

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 3:51 am

jas ne se sekavam kako odese posle pesmata извини?
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 3:53 am

Божја крв од нејзиниот крај

Мала помош следи рефрен

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
misticna
Опомена
Опомена


Број на мислења : 17

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 3:55 am

i sega on peese aaaaaaaaaa
vaka li se igra igrava?
Вратете се на почетокот Go down
pupi
Нов член
Нов член


Број на мислења : 13
Female Место : ni vamu ni tamu.........

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 3:55 am

a treba cela pesna da se ispee ili moze i so druga da se pocne?
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 4:01 am

Треба да се продолжи текстот како оди песната стих по стих,се додека не се заврши ,потоа се почнува со друга.

Еве misticna по мојот пост требаше на напише Ноќеска нек ме разбие
Следен пост од pupi -Црно Тиквешко, црно Тиквешко
Сега јас ќе продолжам па повелете вие тоо -Кој не сакал тој незнае

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
misticna
Опомена
Опомена


Број на мислења : 17

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 4:04 am

sto e najdobro crno tikvesko

konecno svativ
Вратете се на почетокот Go down
pupi
Нов член
Нов член


Број на мислења : 13
Female Место : ni vamu ni tamu.........

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 4:15 am

a moze ako neznam da pisam tralalalala tralalalalalla
pa ko ke mi tekne da si prodolzam ili ne moze taka?
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 2:29 pm

пупи ако незнаш, според правилата на играта чекаш друг некој да пише, па потоа пишуваш

сега продолжете со играта свирка

-Кој не сакал тој незнае
-што е најдобро, црно тиквешко....


нова песна
Одиш по улица...

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Нед Јан 09, 2011 2:49 pm

се вртат по тебе..................

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 2:50 am

а ти така згодна гледаш само пред себе......

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:17 am

довикуваат свират,.........

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
pupi
Нов член
Нов член


Број на мислења : 13
Female Место : ni vamu ni tamu.........

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:30 am

cekaj sega jas se izvinuvam ama mene pak ne mi e jasno. izvinete ama jas ne sum igrala vakva igra do sega.
mozam li jas da si izmisljam zborovi ili mora da se tocni zborovite od pesnata?
razbrav deka ako neznam da cekam nekoj sto znae da pise ama mislev dali mozam da izmisljam zborovi?
Вратете се на почетокот Go down
misticna
Опомена
Опомена


Број на мислења : 17

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:36 am

ne pupi pa mislev jas deka ti objasnija tuka clenkite deka ne mozes da si izmisluvas nisto tuku deka treba da se pee pesnata vo original kako sto si odi mislam kako sto si ja ispeal toj pejacot ili pejackata sto si ja peele pesnata
sega jas moze li da pocnam nova pesna na primer od vlado janevski nekoja ili od kaliopi ili tamu od nekoj drug
pa i mene ne mi e bas do kraj jasna igrava da vi kazam nesto svakam nesto ne
Вратете се на почетокот Go down
pupi
Нов член
Нов член


Број на мислења : 13
Female Место : ni vamu ni tamu.........

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:39 am

epa ako ne svakas ko sto treba sto trcas mene da mi obajsnis prvo.
jas ubavo se izviniv deka ne mi e jasno ko ke mi bide nema da gnjavam nikogo de.
Вратете се на почетокот Go down
misticna
Опомена
Опомена


Број на мислења : 17

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:43 am

izvini togas sto ete ni jas neznam sve do kraj a ni ti ama kako mi izreagiruvas kako da sum napravila nesto loso ete ti se izvinuvam na tebe ako ne e problem sto sakav jas da ti pomognam ama izgleda ne trebase posto ni jas neznam igrava ovaa kako se igra ete neka doobjasni nekoj popameten od nas bidejci nie ne sme mnogu upateni a sakame da igrame
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Пон Јан 10, 2011 3:46 am

Слатко ме изнасмеавте драги мои со вашиве извинувања. Играта се сотои во тоа што еден ке ја почне песната пишувајќи една стих од истата. Другиот член под него го дополнува со следниот стих кој следи во текот на песната. Пример:
пупи- Одиш по улица....
Мистична- се вртат по тебе.....
јас- а ти така згодна гледап само пред себе....
пупи - довикуваат, свират....

Сега јасно ли ви е? Ако не ви е јасно почнете со песна јас сум со вас ке ве следам, цмок

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Вто Јан 11, 2011 1:02 pm

озборуваат, горат
а ти си ладна, ладна
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   Вто Јан 11, 2011 1:41 pm

Ај нова да почнеме, и така е надвор ладно?
Од Каролина Гочева - Ружа Рижица

Ти нежна душо уморна....

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Продолжи ја песната.......   

Вратете се на почетокот Go down
 
Продолжи ја песната.......
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: