Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Најмудрото од најславните

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyСаб Јан 08, 2011 6:10 pm

Напишете мудра мислам од позната личност.
Убаво е да се знаат мудри мисли кои може ќе не потикнат на размислување за нешто.

-Убавата жена е пријатна за очите,добрата пријатна на срцето.Првата е накит,а втората богатство со непроценлива вредност. *Народна мудрост

__________________________________________________
Најмудрото од најславните An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyСаб Јан 08, 2011 6:18 pm

На светот нема неубави жени.Постоја само жени кои незнаат дека со малку труд можат да станат убави! -Dior

__________________________________________________
Најмудрото од најславните C2G9p1
Најмудрото од најславните LНајмудрото од најславните AНајмудрото од најславните DНајмудрото од најславните YНајмудрото од најславните BlankНајмудрото од најславните D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyСре Јан 12, 2011 1:16 am

Убавината на нештата, постои во главата на оној кој за нив размислува -Дејвид Хјум
Подобро е да бидеш луд и да го знаеш тоа, одколку разумен а другите да се сомневаат во тоа - Г.Б.Бургин
Се е измислено, пресметано освен како да живееме! - Ж.П.Сартр
Треба да престанеме да бидеме она што сме, за да станеме навистина она што сме - Пауло Куељо

__________________________________________________
Најмудрото од најславните ZrxTm12
Најмудрото од најславните 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyСре Јан 12, 2011 1:48 am

Кој не помислува на другите,еден ден ќе увиди дека и другите не помислуваат на него.
*Кинеска мудрост

Луѓето на кои никогаш не им се спротиставуваме се или оние кои најмногу ги сакаме,или оние кои најмалку ги почитуваме.*Марија Ешенбах

__________________________________________________
Најмудрото од најславните An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyНед Јан 23, 2011 2:29 pm

" Кога срцето плаче по тоа што го загубило, душата му се радува на тоа што го нашла. "
Суфи Афоризам

__________________________________________________
Најмудрото од најславните C2G9p1
Најмудрото од најславните LНајмудрото од најславните AНајмудрото од најславните DНајмудрото од најславните YНајмудрото од најславните BlankНајмудрото од најславните D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyНед Јан 23, 2011 2:36 pm

-Човекот е исткаен од чувства,човекот е многу мало суштество,како зрнце песок,како пајажина,како свилена буба,како грутка снег,како искра,најпосле како капка вода.
*Јордан Х.Џинот

__________________________________________________
Најмудрото од најславните An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyНед Јан 23, 2011 9:39 pm

" Само љубовта може да ги спои луѓето, да ги надополни и исполни, бидејќи само таа ги поврзува со најдлабокото нешто во нив. "
Пјер Тејар Де Шарден


" Личниот успех, деловниот успех, изградени само врз материјализам се празна обвивка која крие тажен живот. "
Џорџ Р. Вајт


" Можеме да направиме сé што сакаме, ако сме доволно истрајни во тоа. "
Хелен Келер (1880-1968)


" Вистинската храброст почнува одвнатре. "
Јудора Велти (1909-2001)


" Никогаш не се изневерувај себеси. Никогаш не се ограничувај... следи ги особеностите на твојот дух кои те влечат... "
Вероника Канингем


" Не плаши се од растојанието помеѓу твоите соништа и реалноста. Ако можеш да сонуваш за нешто, можеш и да го направиш тоа. "
Белва Дејвис (1932- )


" Мој совет за дваесет и првиот век? Посакувај помалку. Ако посакуваш помалку работи, не ти требаат толку многу пари и тогаш не мораш толку многу да работиш, па имаш време за забава. "
Ник од Брајтон

__________________________________________________
Најмудрото од најславните C2G9p1
Најмудрото од најславните LНајмудрото од најславните AНајмудрото од најславните DНајмудрото од најславните YНајмудрото од најславните BlankНајмудрото од најславните D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyЧет Фед 03, 2011 12:54 pm

" Само едно начело ќе ви даде храброст, а тоа е начелото дека ни едно зло не трае засекогаш ниту пак многу долго. "
Епикур (341-271 пр.н.е.)


__________________________________________________
Најмудрото од најславните C2G9p1
Најмудрото од најславните LНајмудрото од најславните AНајмудрото од најславните DНајмудрото од најславните YНајмудрото од најславните BlankНајмудрото од најславните D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните EmptyЧет Фед 10, 2011 4:32 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Најмудрото од најславните An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Најмудрото од најславните Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најмудрото од најславните   Најмудрото од најславните Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Најмудрото од најславните
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Филозофија-
Отиди до: