Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Наскоро концерт

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 06, 2011 9:02 pm

бенд
Овдека можете да ги објавувате вестите, за најновите концерти што ќе се одржат во Р.Македонија

Хари Мата Хари на голем роденденски концерт во Скопје

Влезниците во продажба од утре (понеделник 27.12.2010)

15 јануари Метрополис арената во Скопје ќе биде место од каде Хари Варешановиќ својот јубилеен 50ти роденден ќе и го посвети на скопската публика. Рoмантичарот во срце и вистинскиот уметник по убедување, за овој концерт и со соодветен подарок.

Дел од неговиот роденденски концерт ќе бидат и неповторливите Харис Џиновиќ и Џенан Лончаревиќ. Првиот за да ве потсети на ерата на кафаната, а вториот на новиот ноќен живот од белградските сплавови.

Евровизискиот претставник на БИХ кој со неговата „Лејла“ во 2006 та во Атина го освои третото место, од сцената во Метрополис арената во Скопје ќе ве потсети на хитовите што никогаш не умираат „Домине“, „Страх ме да те волим“, „Откуд ти ко судбина“, „Волио би да те неволим“, „Кад доѓе Октобар“, и многу други.

Почетокот на концертот е закажан за 20.00. Покрај Џенан Лончаревиќ и Харис Џиновиќ, организаторот најавува уште многу изненадувања.

Цената на влезниците е 500 денари за стандардните влезници и 700 денари ВИП влезниците а можете да ги најдете во Југотон, Розе Веро 2 и Tobacco и Together салоните.

Истите ќе бидат пуштени во продажба утре, понеделник 27 декември. Посакајте му среќен роденден на Хари.

Дојдете во Метрополис Арена на 15 ти Јануари! Лејла не се раскажува, Лејла се слуша, а овојпат во живо!извор

__________________________________________________
Наскоро концерт C2G9p1
Наскоро концерт LНаскоро концерт AНаскоро концерт DНаскоро концерт YНаскоро концерт BlankНаскоро концерт D


Последната промена е направена од LadyD на Чет Јан 20, 2011 11:40 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyСаб Јан 08, 2011 8:51 pm

На наше огромно задоволство, после цели 8 години легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ доаѓа повторно во Скопје и тоа во досега невидено издание!

Имено во салата Борис Трајковски (за таа намена адаптирана само со седење) специјално пред Свети Валентајн на 12 и 13 фебруари ќе се одржи дводневен музичко-филмски спектакл под име "Као рани мраз" и тоа на 12 фебруари голем концерт на Балашевиќ и Панонска Морнарица, а на 13 фебруари премиера и воедно единствена проекција во Скопје на играниот филм "Као рани мраз" на која ќе се претстават и главните актери - Мустафа Надаревиќ, Никола Ѓуричко, Војин Четковиќ, Мира Бањац и Мето Јованоски, како и брачниот пар Балашевиќ кои се јавуваат во улога на режисери и продуценти на филмот.
Влезниците ќе бидат во продажба од четврток 23 ти Декември од 12ч и тоа:800 Денари за концерт и доплата од 300 денари за Филмот, на вообичаените продажни места.Влезници само за филмот нема да има во продажба.
Важно е да се напомене,поради должината на концертот(четири часа) салата Борис Трајковски ќе биде само со седење, а сите места ќе бидат нумерирани!

Извор

__________________________________________________
Наскоро концерт An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 11:39 am

Масимо Савиќна голем концерт во Скопје
Универзална сала е местото, а 19-ти март датумот, кога човекот кој важи за еден од најценетите вокали на сите времиња - Масимо Савиќ ќе одржи голем концерт пред македонската публика. Организатор на настанот е Авалон продукција.
Масимо Савиќ, музичар чија кариера е започната во далечната 1983 година, како фронтмен на сега веќе легендарната new wave група Доријан Греј, која со својот прв албум „Сјај у тами“, диживува фантастичен успех. После два издадени албуми, Масимо продолжува со соло кариера, која секако најголем успех достигнува со двете извонредни изданија „Вјештина 1“ и „Вјештина 2“, албуми на кои Масимо со својот уникатен глас прави препев на најолемите југословенски поп и рок хитови.
„Бацила је све низ ријеку“, „Лоше вино“, „Грација“, „Пристао сам биќу све што хоќеш и ште многу хитови на Бјело Дугме, Џибони, Арсен Дедиќ... се само дел од овој проект, кој на сите простори на екс Југославија доживеа огромен успех.
Нема сомнеж дека и кај нас ќе биде така...
Извор

__________________________________________________
Наскоро концерт C2G9p1
Наскоро концерт LНаскоро концерт AНаскоро концерт DНаскоро концерт YНаскоро концерт BlankНаскоро концерт D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 3:58 pm

Урбан Рок Фестивал

Арената „Метрополис“ на 29 јануари ќе собере уште неколку групи што доаѓаат од територијата на поранешна Југославија, кои ќе настапат на „Урбан рок-фест“. „Електрични оргазам“, „Рибља чорба“ и Рамбо Амадеус се само дел од нив. Освен нив, тука е и легендарниот македонски состав „Леб и сол“, кој по подолг период повторно се активира на концертен план. Изненадување на „Урбан рок-фест“ ќе биде и трибјут-составот, кој ќе изведува песни од славните Австралијци „Еј-си ди-си“.

Картите за овој настан може да се набават во музичката продавница „Југотон“ во Градскиот трговски центар во Скопје, како и низ салоните на „Тобако“ низ цела Македонија. До 24 јануари билетите ќе чинат 500 денари, по што следува нова цена од 600 денари, која ќе важи до денот на концертот. Освен регуларните карти, ќе има и ВИП-влезници, кои се во ограничен број од само 200, а чинат 800 денари.

Извор

__________________________________________________
Наскоро концерт An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Нов член
Нов член
Rocka

Број на мислења : 9

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 5:29 pm

БИДЕТЕ ОВДЕ :


КОНЦЕРТОТ на АРХАНГЕЛ
насловен како `` МАКЕДОНСКИ ПОДОБРО ЗВУЧИ ``

Kонцерт со најдобро од АРХАНГЕЛ
како и промоција на дел од нивниот нов материјал.

И тоа не е се....
60 минутно загревање со ФОЛТИН

МЕТРОПОЛИС АРЕНА 12.02.2011 со почеток од 20:30 часот

Картите во предпродажба од 15 јануари(сабота) по цена од 500 денари.
На врата 600 денари.


*********************************************************************

SCREAM MUSIC FESTIVAL.

Friday, February 18 at 8:30pm
METROPOLIS ARENA - SKOPJE, MACEDONIA


POVEKE OD 6 CASA ROK SPEKTAKL SO NAJGOLEMITE BALKANSKI BENDOVI:

- PRLJAVO KAZALISTE
- VAN GOGH
- DIVLJE JAGODE
- NEGATIV
- BEI THE FISHDO 1 FEVRUARI - 500 DENARI
DO 18 FEVRUARI - 600 DENARI
NA VRATA - 800 DENARI

Вратете се на почетокот Go down
Cucika
Администратор
Администратор
Cucika

Број на мислења : 39
Female

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 6:39 pm

На последното дефинитивно ќе бидам весело и едвај чекам плесачица
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 36

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 10:32 pm

И јас сакам да одам на последново, ама прашање е дали ќе можам, сигурно ќе биде лудница бенд

__________________________________________________
Наскоро концерт Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 11:08 pm

25.01.2011 (ВТОРНИК):

"ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ"
* Почеток: 20:00 часот
* Локација: Сала Борис Трајковски -Скопје
* Влезници по цена од 250 денари !!!


Концертот, што по традиција, се одржува во чест на роденденот на македонската легенда Тоше Проески ќе почне во 20 часот. Ќе настапат пријатели и соработници и оние кои тој намногу ги сакаше, децата. Голем хор од Златно славејче заедно со членовите на Музичкиот кабинет од Крушево премиерно ќе ја испеат композицијата Пасворд, на негова музика, аранжман на Валентино Скендеровски и стихови на Огнен Неделковски, во кои проверуваат и асоцијации за Тоше.
Ќе запеат и засвират и Наум Петрески, Миле Кузмановски, Синтезис, Антонија Шола и други балкански музички имиња, како и бендот на Тоше.
Исто така, на роденденскиот датум, 25. јануари 2011 година, кога Тоше требаше да наврши 30 години, ќе биде објавено и CD кој го содржи истиот наслов како и концертот - Со љубов од Тоше.
На оваа албумска објава се снимени 15 песни, од кои 12 се од светската рок-антологија кои Тоше ги изведуваше на своите музички средби со младите, две песни се познати хитови а досега неслушнати во негова интерпретација (едната е од Елтон Џон, а другата од Витни Хјустон) и 15-тата песна е Наслони главу на моје раме, која ќе биде промовирана по радијата непосредно пред концертот.

Извор

__________________________________________________
Наскоро концерт An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Јан 20, 2011 11:11 pm

05.02.2011 (САБОТА):

"Balkan Hip-Hop & R'n'b Fest Vol.1 во Скопје"
* Почеток: 21:00 часот
* Локација: Метрополис Арена


БМ продукција го најавува првиот и досега најголем балкански фестивал под име Balkan Hip-Hop & R'n'b Fest Vol.1, кој ќе се одржи во скопската Метрополис Арена !

НАСТАП НА:

CONNECT - Хрватска
EDO MAAJKA - БиХ
GRU...MARCELO...STRUKA & LUD...CVIJA & ANA MASULOVIC
UBSURT & LORA KARADZOVA- Бугарија
TOKSIKOLOGIJA - Македонија


*** WARM UP***
- DJ GOCE (SAF) -Македонија
- DJ PLAYA -Србија ... кој е познат како резидент DJ на 50 Cent, Busta Rhymes, Rhiana, J.Lo...)

Продажбата на билети стартува на 15-ти јануари во сите продажни салони Тобако и Тogether и кафулето Ало, ало (Кеј 13-ти ноември).

Од 15-ти до 31-ви јануари *290 денари
Од 1-ви до 5-ти февруари *390 денари
На благајната на Сајмиште*490 денари

Извор

__________________________________________________
Наскоро концерт An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyСре Фед 09, 2011 4:40 pm

Концерт на Ален Славица во Универзална сала
Ден 12.02.2011 година во Универзална Сала
Почеток од 20 часот
Влезници во тобако и Југотон....

Јас од Југотон купив влезница, чини 350 денари.

Кој е ЗА - Бујрум!

__________________________________________________
Наскоро концерт ZrxTm12
Наскоро концерт 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт EmptyЧет Фед 10, 2011 4:37 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Наскоро концерт An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Наскоро концерт Empty
ПишувањеПредмет: Re: Наскоро концерт   Наскоро концерт Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Наскоро концерт
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Музика-
Отиди до: