Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Азбука на анатомја на човечкото тело

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 10:53 am

Оваа игра Азбука на анатомија на човечкото тело се состои во тоа што секој член редоследно ке пишува збор од анатомијата редоследно по азбучен ред.(а, б, в...)

Артерија

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело ZrxTm12
Азбука на анатомја на човечкото тело 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 12:43 pm

Бубрег

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 1:23 pm

вилица
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 3:12 pm

глава

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело ZrxTm12
Азбука на анатомја на човечкото тело 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 9:42 pm

дроб

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyНед Фед 06, 2011 11:02 pm

ѓ ?
е?
желудник

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело ZrxTm12
Азбука на анатомја на човечкото тело 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 41
Место : Skopje

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 12:31 am

Zab
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 4:12 am

Ѕ?
И?
Јаболчници
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 10:12 am

Mimi22 напиша:
Ѕ?
И?

И = Ирис

Mimi22 напиша:
Јаболчници

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 10:30 am

коса

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело ZrxTm12
Азбука на анатомја на човечкото тело 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 36

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 2:06 pm

BetiBup напиша:
ѓ ?
е?

е- енцефалон ( голем мозок) ќе помине ли вака Азбука на анатомја на човечкото тело 442638

л- лиен ( слезенка), лакт

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyПон Фед 07, 2011 10:16 pm

љ?
мозок

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 3:11 am

Nokti
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 10:37 am

њ?
око

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 36

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 12:04 pm

п = перитонеум

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 12:52 pm

рака

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 36

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 1:15 pm

срце

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyВто Фед 08, 2011 1:16 pm

трепка

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело C2G9p1
Азбука на анатомја на човечкото тело LАзбука на анатомја на човечкото тело AАзбука на анатомја на човечкото тело DАзбука на анатомја на човечкото тело YАзбука на анатомја на човечкото тело BlankАзбука на анатомја на човечкото тело D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело EmptyЧет Фед 10, 2011 4:41 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Азбука на анатомја на човечкото тело An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Азбука на анатомја на човечкото тело Empty
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Азбука на анатомја на човечкото тело Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Азбука на анатомја на човечкото тело
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: