Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Козјо сирење, млеко...

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Козјо сирење, млеко... Empty
ПишувањеПредмет: Козјо сирење, млеко...   Козјо сирење, млеко... EmptyНед Фед 06, 2011 1:13 am

Козјото млеко, сирење, јогурт, кисело млеко се многу здрави за децата. Но темава ја пишувам зашто незнам од која возраст се практикува употреба на козјите продукти.
Ке ве замолам да ми пишете од колкава возраст му се дава на детето козјо млеко, сирење, јогурт, кисело млеко...?
Каде и на кое место сте виделе којзи продукти?
Јас барам козјо сирење, но во Веро го има само со оригано или буковка - јас сакам класик, чисто.

__________________________________________________
Козјо сирење, млеко... ZrxTm12
Козјо сирење, млеко... 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Козјо сирење, млеко... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Козјо сирење, млеко...   Козјо сирење, млеко... EmptyНед Фед 06, 2011 2:43 am

Vo tinex imam videno kozja urda i kozjo kiselo mleko vo kam ima kozjo sirenje.
Mene mi rekoa deka nad 2 godini moze da se dava kozo mleko i kozji te prerabotki.Jas se spremam da pocnam da davam imam komsija sto cuva kozi moite kako mala mi zemaa od nego i znam deka e mnogu zdravo da se konzumira do sega mi bese strav zasto e toa pojako mleko ama kaj i da e ke pocnam da mu davam.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Козјо сирење, млеко... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Козјо сирење, млеко...   Козјо сирење, млеко... EmptyЧет Фед 10, 2011 2:48 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Козјо сирење, млеко... C2G9p1
Козјо сирење, млеко... LКозјо сирење, млеко... AКозјо сирење, млеко... DКозјо сирење, млеко... YКозјо сирење, млеко... BlankКозјо сирење, млеко... D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Козјо сирење, млеко... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Козјо сирење, млеко...   Козјо сирење, млеко... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Козјо сирење, млеко...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 1-3 години-
Отиди до: