Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Спортски вести

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Спортски вести Empty
ПишувањеПредмет: Спортски вести   Спортски вести EmptyНед Јан 30, 2011 5:58 pm

Новак Ѓоковиќ ја освои втората круна во Австралија, победувајќи го Енди Мареј со уверливи
3:0 во сетови, 6-4 6-2 6-3.
Спортски вести Images?q=tbn:ANd9GcSsSWLYTFrSVZEz7sJ3rOv7oXUlOXwb0Iwj_FUyRoF_dz8ItWbw
Со оваа победа српскиот тенисер се закити со првата гренд-слем титула во 2011 година, втора во неговата кариера и тоа повторно во Австралија.
Ѓоковиќ сосема заслужено славеше во Мелбурн, откако во финалето доминираше над Енди Мареј и по долгиот прв сет во кој Мареј пружи најголем отпор, следеа два сета во коишто Србинот беше многу подобар. Со 6-4 во првиот сет, Ѓоковиќ со 6-2 и 6-3 во следните два сета ја заокружи победата по 158 минути игра.
Мареј не успеа да пронајде контра игра за расположениот Ѓоковиќ, 47-те грешки не одеа во негова корист. Иако многу посакуваше, не успеа да стане првиот британец кој освоил гренд-слем титула од 1936 година.
Извор

__________________________________________________
Спортски вести C2G9p1
Спортски вести LСпортски вести AСпортски вести DСпортски вести YСпортски вести BlankСпортски вести D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Спортски вести Empty
ПишувањеПредмет: Re: Спортски вести   Спортски вести EmptyЧет Фед 10, 2011 4:32 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Спортски вести An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
 
Спортски вести
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Спорт и Фитнес-
Отиди до: