Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Насилство

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Насилство   Насилство EmptyНед Јан 23, 2011 9:27 pm


Дали сте се сретнале со семејното насилство,лично или на познаници? Како вие би реагирале на насилството, дали би превземале одредени мерки за да го спречите тоа?

__________________________________________________
Насилство C2G9p1
Насилство LНасилство AНасилство DНасилство YНасилство BlankНасилство D


Последната промена е направена од LadyD на Пет Фед 18, 2011 3:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyНед Јан 23, 2011 10:03 pm

Mislam deka ne bi sedela so maz nasilnik od sekogas sum se uzasnuvala koga ke vidam ili slusnam za zeni koi se zrtvi na nasilstvo a seuste sedat so toj maz i go trpat.Mislam deka se toa zeni so nedovolno hrabrost da se sprotistavat i da si zaminat cesto od sram ili od nemok.Ama takvite zeni treba da pobaraat strucna pomos za da go sprecat nasilstvoto ne se tie predmeti za nekoj da se izivuva so niv
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyПон Јан 24, 2011 12:08 am

Недај боже за такво нешто, никој од нас не знае што има покрај себе, испод мира триста вира, кој ли знае како ке бидат понатака иако се сега цвеќиња Насилство 687326

__________________________________________________
Насилство ZrxTm12
Насилство 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 33
Место : Скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyПет Јан 28, 2011 4:12 pm

За среќа, дечко ми не е насилен. Не покажал агресивност спрема мене.

__________________________________________________
Насилство As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyПет Јан 28, 2011 8:33 pm

па најчесто тие што се злоставувани имаат грижа на совест дека тие се нешто криви за неговото/нејзиното однесување. мислам дека не се само жените злоставувани туку и децата, а има и мажи кои се жртви на своите жени, помал број но сепак ги има. за жал жртви можат да бидат од различни структури на образование.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 37
Место : Skopje

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyСаб Јан 29, 2011 12:12 am

Фала богу и мм е многу прибран,ретко вика и покажува агресивност,и фала му на бога не пие па да му се спојат жичките несакајќи.
А имав еден дечко со кој што бев две години,пијаница не видена,сега се чудам како сум можела да бидам со него тогаш бесен,еднаш за ништо баш буквално ме истепа и од тогаш очи не сум му видела,страшно беше ,никој да не доживее,а до тогаш немаше рака кренато на мене,ама како што кажа некој погоре испод мира триста вира. бесен
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 41
Место : Skopje

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyСаб Јан 29, 2011 12:24 am

ne samo mazite i zenite znaat da bidat nasilni ,poznavam eden par imaat 4 deca zenata postojano go tepa mazoti i toa na ulica koga ke se zatepaat cudo ,stvarno im se cudam kakov zivot imaat tie deca
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyСаб Јан 29, 2011 4:17 am

Nema pravilo tanja deka samo mazite se nasilni ima i mnogu zeni koi to se nasilni nemoj da se cudis svetov e otiden predaleku
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyЧет Фед 10, 2011 4:06 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Насилство An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
tuna
Баниран
Баниран


Број на мислења : 4
Место : Вистинската жена НЕ изневерува маж!

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyПет Фед 11, 2011 9:25 pm

mama Mace напиша:
а има и мажи кои се жртви на своите жени
ехеее има и тоа колку само што државата не е полово рамноправна, иначе повеке се маши, само колку мажи се психички малтретирани од жените и колку и физички... ама не кажуваат оти тоа било срам, маж да биде тепан од жената а од друга страна мажите не се заштитени од државата (феминистички закони имаме) па се плашат да пријават оти после тоа следи развод, страдање на децата и пари за алиментација која секако ке заврши за шминки и дотерување
Вратете се на почетокот Go down
http://en.wikipedia.org/wiki/Men%27s_rights
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство EmptyПет Фед 11, 2011 10:47 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Насилство C2G9p1
Насилство LНасилство AНасилство DНасилство YНасилство BlankНасилство D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Насилство Empty
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Насилство Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Насилство
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Брак-
Отиди до: