Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Како стареам...

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Како стареам...   Како стареам... EmptyПет Јан 21, 2011 9:42 pm

*Сфатив дека колку и да се трудиш, некои луѓе ќе останат глупи.

*Сфатив дека требаат години за да изградиш доверба,
а потоа
 доволен е само сомнеж, не доказ, за таа да се урниса.

*Сфатив дека не треба да се споредуваш со другите –
посјебани се отколку што си мислиш.

*Сфатив дека депресијата е само гнев без ентузијазам.

*Сфатив дека возраста е прескапа цена за зрелоста.

*Сфатив дека сме одговорни за своите постапки, освен ако не
 сме ѕвезди.

*Сфатив дека вештачката интелигенција е многу послаба од природната глупост.

*Сватив дека на доброто со добро му се враќа.

*Сватив дека семејството и патртнерот се изворот на животот.

*Сватив дека политиката и недемократијата владее насекаде.

______________________________________________________________________

нека и вашите постови бидат...што сте сваќале во животот

__________________________________________________
Како стареам... C2G9p1
Како стареам... LКако стареам... AКако стареам... DКако стареам... YКако стареам... BlankКако стареам... D


Последната промена е направена од LadyD на Пет Фед 18, 2011 4:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Како стареам... EmptyПет Јан 21, 2011 11:11 pm

живот је такав чупав и длакав иде полако зеза те свако.
(незнам превод па затоа вака пишав)
-дали ќе направам вака или онака не е битно важно и во двата случаи јас сум крива па затоа почнав да си правам мене како што ми одговара па ако сум крива барем жал да не ми е.
Вратете се на почетокот Go down
Meryl Streep
Нов член
Нов член
Meryl Streep

Број на мислења : 6

Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Како стареам... EmptyНед Фед 06, 2011 10:55 pm

Сватив дека Lady D е навистина во право
И сватив дека навистина треба да и кажеме големо фала
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Како стареам... EmptyНед Фед 06, 2011 11:06 pm

Многу убав пост, сите еден ќе сватиме дека сме гости на овој свет.
Живееме живот во кој секое утро треба да сме благодарни што сме живи и здрави и што сме до саканите. цвет

__________________________________________________
Како стареам... ZrxTm12
Како стареам... 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Како стареам... EmptyЧет Фед 10, 2011 4:02 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Како стареам... An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како стареам... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Како стареам... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како стареам...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: