Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Кино репертоар

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Кино репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Кино репертоар   Кино репертоар EmptyЧет Јан 20, 2011 8:59 pm

Кино Милениум -Скопје
ГТЦ 2 кат
Работно време: Понеделник - Недела 09:30 до 01:00 часот.
Kиноблагајна на Милениум
Работно време од 10:30 до 22:30 часот.
Тел: +389 2 3120 389
Цена на Билетот : 150 денари


The Chronicles of Narnia:The Voyage of the Dawn Treader
Хрониките на Нарнија: Патувањето на Јавачот на Зората

Режија: Мајкл Апдет
Улоги: Џорџи Хенли, Скандар Кејнз, Бен Барнс
Почеток на проекциите:13:00; 15:00; 20:00; 22:30
Кратка Содржина:
„Хрониките на Нарнија“ - култниот фантастичен серијал во седум делови на К.С. Луис (C.S. Lewis) за имаганирната земја Нарнија. Пишуван во период од 15 години, помеѓу 1939 и 1954 се смета за класика како на литературата за деца така и на епската фантастика.„Хрониките на Нарнија“ (“The Chronicles ofNarnia“:The Voyage of the Dawn Treader) е третото продложение (од планираните седум) на филмската адаптација на серијалот. Овој дел е режиран од британскиот режисер Мајкл Аптед (Michael Apted), познат како режисерот на деветнаесетиот филм со Џејмс Бонд „Светот не е доволен“. Во ова продолжение ги следиме главните протагонисти Едмунд и Луси како повторно се враќаат во Нарнија заедно со нивниот братучед Јустис, преку сликата на брод каде повторно...


The А- Tim
А - Тим

Режија: Џон Калахан
Улоги: Лијам Нисон, Бредли Купер, Квинтон Џексон, Шарлито Копли
Почеток на проекциите: 17:30
Кратка содржина:
„А-тим" е акционен трилер базиран врз култната истоимена серија од 80-тите. Податотокот кој говори дека како продуценти на ова остварување се потпишани Тони и Ридли Скот, прави филмот да е еден од најисчекуваните акциони филмови за ова лето. Режисерот Џон Калахан зад себе веќе има неколку акциони филмови како: “Smocking aces“, “Narc“ и “Blood, guts, bullets and octane“. Група од четворица искусни војници (улогите ги толкуваат: Лијам Нисон, Бредли Купер, Квинтон Џексон и Шарлито Копли) се испратени...

Приказна за играчките 3
Toy story 3

Режија: Лее Ункрич
Улоги: Том Хенкс, Тим Ален, Џоан Кјузак
Сабота и Недела: 11:00; 13:00
Kратка содржина:
„Приказна за играчките“ е еден од најуспешните и најпознатите компјутерски анимирани серијали на Пиксар. Првиот филм од серијалот е направен уште во 1995 год., и воедно е и првиот долгометражен филм кој е целосно компјутерски анимиран. Третиот дел е првично најавен како проект на Дизни, кој требаше да се реализира независно од оригиналните автори и тех. поддршка на Пиксар. Но, по обединувањето на Пиксар и Дизни, проектот се враќа во студијата на Пиксар. Така, оригиналниот режисер на првите два дела станува извршен продуцент на третиот дел, а пак, одговорниот за монтажа - режисер на филмот. Импресивната актерска екипа...
Извор

__________________________________________________
Кино репертоар An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw


Последната промена е направена од Сонце на Чет Јан 20, 2011 10:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Кино репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кино репертоар   Кино репертоар EmptyЧет Јан 20, 2011 10:40 pm

КИНО РАМСТОР -Скопје
Информации: 02/ 3290 153
Локација: Трговски Центар РАМСТОР (1-ви кат)


РЕПЕРТОАР ОД 13.01.2011 - 25.01.2011

САЛА 1:
ПИНОКИО"- ЦРТАН ФИЛМ (Синхронизиран на Македонски јазик)
* Почеток: 11:00 часот

ХАРИ ПОТЕР И ДАРОВИТЕ НА СМРТТА (HARRY POTTER)
* Почеток: 13:00; 16:00; 19:00; 22:00 часот
* Режија: David Yates
* Улоги: Daniel Radcliffe, Emma Watson & Rupert Grint...

САЛА 2:
"ТИТАНИК" - ЦРТАН ФИЛМ (Синхронизиран на Македонски јазик)
* Почеток: 10:30 часот

"МЕГАМАЈНД" - MEGAMIND
* Почеток: 12:00; 14:00; 16:00; 18:00 часот
* Режија: McGrath
* Улоги: Will Ferrell, Jonah Hill, Brat Pitt

"ЖЕНАТА СО СКРШЕН НОС" - (Zena sa slomljenim nosem)"
* Почеток: 20:00; 22:00 часот
* Режија: Srgan Koljevik
* Улоги: Anica Dobra,Nebojsa Glogovac,Branka Katik,Nada Saring....
* Жанр: Мелодрама

Извор

__________________________________________________
Кино репертоар An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кино репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кино репертоар   Кино репертоар EmptyЧет Фед 03, 2011 3:08 pm

Кино Рамстор
Адреса: Трговски центар Рамстор; Контакт: 02/ 3290 153

За повеќе инфомации,во врска со филмовите, кликнете на насловот на филмот.

Кино репертоар Megamind
Мегамајнд (Megamind)
(12:00; 14:00; 16:00; 18:00)
Режија: Tom McGrath
Улоги: Will Ferrell, Brad Pitt, Tina Fey, Jonah Hill


Кино репертоар Zena-sa-slomljenim-nosem
Жената со скршен нос (Zena sa slomljenim nosem)
(20:00; 22:00)
Режија: Srgan Koljevik
Улоги: Anica Dobra,Nebojsa Glogovac,Branka Katik,Nada Saring


Кино репертоар Deathly-Hallows
Хари Потер и Даровите на Смртта (Harry Potter and the Deathly Hallows)
(13:00; 16:00; 19:00; 22:00)
Режија: David Yates
Улоги: Bill Nighy, Daniel Radcliffe, Emma Watson & Rupert Grint...Кино репертоар Pinokio
Пинокио - Цртан филм (синхронизиран на македонски јазик)
(11:00)

Кино репертоар Titanic-crtan-film
Титаник - Цртан филм (синхронизиран на македонски)
(10:30)
____________________________________________________________________________

Кино Милениум

Адреса: ГТЦ, 1-ви кат, сек. 8 лок. 49; Контакт: 02/3120 389

За повеќе инфомации,во врска со филмовите, кликнете на насловот на филмот.

Кино репертоар Marmaduke
Мармадјук (Marmaduke)
(cабота и недела: 11:00; 13:00)
Режија: Tom Dey
Улоги: Owen Wilson, Emma Stone, George Lopez, Christopher Mintz-Plasse


Кино репертоар Misija-london
Mисиja Лондон (Mission London)
(понеделник до недела: 22:30)
Режија: Dimitar Mitovski
Улоги: Tomas Arana, Ralph Brown, Alan Ford, Georgi Staykov, Ana Papadopulu


Кино репертоар Voyage-of_the-dawn-treader
Хрониките на Нарнија: Патувањето на Јавачот на Зората (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader)
(понеделник до петок: 13:00; 15:00; 20:00)
(сабота и недела: 15:00; 20:00; 22:30)
Режија: Michael Apted
Улоги: Georgie Henley, Skandar Keynes, Ben Barnes, Will Poulter


Кино репертоар A-team
А-Тим (The A-Team)
(понеделник до недела: 17:30)
Режија: Joe Carnahan
Улоги: Liam Neeson, Bradley Cooper, Jessica Biel, Quinton 'Rampage' Jackson

Извор

__________________________________________________
Кино репертоар C2G9p1
Кино репертоар LКино репертоар AКино репертоар DКино репертоар YКино репертоар BlankКино репертоар D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Кино репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кино репертоар   Кино репертоар EmptyЧет Фед 10, 2011 4:36 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Кино репертоар An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кино репертоар Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кино репертоар   Кино репертоар Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кино репертоар
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Филм и театар-
Отиди до: