Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Омилен алкохолен пијалок

Go down 
3 posters
АвторПорака
Cucika
Администратор
Администратор
Cucika


Број на мислења : 39
Female

Омилен алкохолен пијалок Empty
ПишувањеПредмет: Омилен алкохолен пијалок   Омилен алкохолен пијалок EmptyВто Јан 04, 2011 7:32 pm

Кој е вашиот омолен алкохолен пијалок???

Незнам дали можам да го ставам во алкохолни пијалоци но, сакам пиво, бело и црвено вино, мартини.
Од пожестоки пијалоци порано многу сакав водка со боровница, коњак, сега веќе неможам да ги пијам, грозни ми се пијани
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија


Број на мислења : 70
Female

Омилен алкохолен пијалок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен алкохолен пијалок   Омилен алкохолен пијалок EmptyСре Јан 05, 2011 6:10 pm

Дефинитивно црвено суво вино ( од една чаша да се опијаниш. пие хихи). Порано многу не практикував да пијам ама некако сега се предомислив. Не за да се пијанам или слично, но во тек на јадење по малку ми е најубаво. Убаво ми делува и не ми претставува проблем затоа што ми е лесно и полесно се вари храната. Единствената работа поради која се предомислив се лековитите својства на виното односно неговата способност за заштита на крвните садови и срцето, пришто превентивно влијаело за заштита од инфаркт, се разбира во мали количини.
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba


Број на мислења : 77
Female

Омилен алкохолен пијалок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен алкохолен пијалок   Омилен алкохолен пијалок EmptyПон Јан 10, 2011 4:36 am

Во различни периоди имам различна потреба од некој пијалок и ми се менуваат често фаворитите.Сепак најдолго мислам дека бев навлечена на водката.сега зимниов период сакам да додавам рум во чајот млекото или да пијам сечени со пелинковец.Преку лето сакам ладно пивце
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Омилен алкохолен пијалок Empty
ПишувањеПредмет: Re: Омилен алкохолен пијалок   Омилен алкохолен пијалок Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Омилен алкохолен пијалок
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Пијалоци-
Отиди до: