Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Тапетите повторно во мода

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyЧет Јан 13, 2011 10:42 pm

Тапетите се моментално најатрактивен и најмодерен детал при уредувањето на домот. Тапетите се употребувале во 80-те години, и од тогаш повторно денес се во мода. На пазарот можеме да ги најдеме во разни бои, големини и текстури. Порано се лепеле сите sидови, но сега само дел од sидот, некој крупен мотив. За разлика од порано, сега тапетите се со поквалитетни бои,подолготрајни, со разни мотиви и текстури.

Дали вие во вашиот дом имате ставено некои тапети?
Какви мотиви најчесто имате во домот?
Кои бои според просторот ги користите?
____________________________________________
Моите sидови во домот ми се боени со зелени тонови, немам во дневната тапети, но наскоро планирам некој детаљ да ставам, некоја шара во посветла боја.
Детската соба ми е со цветни мотиви, цвеќиња и пеперутки.

_____________________________________________

Еве неколку примери на тапети:
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Wall-decor-stickers Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0041e Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0035gТапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0035e Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0035a
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0030g Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0030e Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0030c Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0030b Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapetitextil0030a
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapeti12 Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapeti11 Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Tapeti
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Nalepnici6 Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Images-6 Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода Gips_dekoracija17
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода 400_F_13213599_hfS93SAMUnZQm83KxxuMTjlj4nO5QC4x

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода ZrxTm12
Тапетите повторно во мода 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyЧет Јан 13, 2011 10:51 pm

Една пријателка на ФБ ми има покажано готови тапети од штип ги нарачуваат по боја и големина што ви одговара,имате таму и контакт телефон и е-маил адреса. Пишете на ФБ со кирилични букви АПЛИКАЦИИ ЗА ЅИД и ќе видите колку разновидни работи и шари има. Ќе оставев линк, ама не користам ФБ така да одете на пребарување ќе ви ги покаже.

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода C2G9p1
Тапетите повторно во мода LТапетите повторно во мода AТапетите повторно во мода DТапетите повторно во мода YТапетите повторно во мода BlankТапетите повторно во мода D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyЧет Јан 13, 2011 11:20 pm


__________________________________________________
Тапетите повторно во мода ZrxTm12
Тапетите повторно во мода 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyПет Јан 14, 2011 10:54 am

Знам Lady D за типот што ги изработува од Штип, но еве мојата колешка од Штип сепак си зема тапет од H&S, продавницата што се наоѓа во Рамстор.
Здравје боже и јас планирам да ставам на некој дел од зидот во новата куќа, само може ќе им помине модата до тогаш LOL
Инаку мене ми се допаѓаат оние за во детските соби, таму обавезно ќе ставам најшарено што може, а за во дневна или спална може некој цветен мотив, во моментов ми е хит лилаковата боја, така и ни е дневната моментално со лилакова и жолта боја.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyПон Јан 17, 2011 1:59 pm

Еве го sидот малата во соба:
Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2021Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2013Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2010Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2009Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2006Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=Тапетите повторно во мода IMG_2023Тапетите повторно во мода %3Ca%20href=

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода ZrxTm12
Тапетите повторно во мода 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyПон Јан 17, 2011 4:14 pm

Е стварно се преубави апликациите, многу весело делуваат буб
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyВто Јан 18, 2011 11:54 am

БетиБуп а од каде ги најде?

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода C2G9p1
Тапетите повторно во мода LТапетите повторно во мода AТапетите повторно во мода DТапетите повторно во мода YТапетите повторно во мода BlankТапетите повторно во мода D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyВто Јан 18, 2011 12:24 pm

Од новото Веро во Џамбо ги има, има разни апликации за зид.

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода ZrxTm12
Тапетите повторно во мода 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Lile
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyСре Мар 23, 2011 10:26 pm

Moze li da mi dadete predlog za ureduvanje so tapeti..ili nekakvi crtezi na dnevna i spalna soba?
i nekoj link kade mozam da najdam sliki za idea..:D
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода EmptyПет Мар 25, 2011 3:44 pm

Lile повели линк, бидејќи сме префрлени на новиот форум, овдека никој веќе не посетува, така да придружини се на новиот форум, за се што ти треба пиши,се надевам дека ќе го најдеш оноа што ти е потребно,таму има доста девојки кои би можеле да ти дадат совети и идеи.
http://www.zenskitajni.com/forum/viewtopic.php?f=47&t=141&sid=8490302c5c35e07e635a1ca6fd887d68

__________________________________________________
Тапетите повторно во мода C2G9p1
Тапетите повторно во мода LТапетите повторно во мода AТапетите повторно во мода DТапетите повторно во мода YТапетите повторно во мода BlankТапетите повторно во мода D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Тапетите повторно во мода Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тапетите повторно во мода   Тапетите повторно во мода Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тапетите повторно во мода
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Животот поопширно :: Мојот Дом-
Отиди до: