Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Прекари

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Прекари   Прекари EmptyЧет Јан 13, 2011 10:22 pm


Кои биле вашите прекари од детството, како ве викале?

мојот прекар што ме викаат и не е нешто посебно диди,дики, а и ден денес има луѓе што така ме викаат

__________________________________________________
Прекари C2G9p1
Прекари LПрекари AПрекари DПрекари YПрекари BlankПрекари D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyЧет Јан 13, 2011 11:04 pm

Ееееее има и кои те викаат Дијанче! Нели? Прекари 385559

__________________________________________________
Прекари ZrxTm12
Прекари 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Meryl Streep
Нов член
Нов член
Meryl Streep

Број на мислења : 6

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyСаб Јан 15, 2011 4:19 pm

Ме насмеа уште самиот наслов на темава, да бидам искрена заради тоа што ме потсети на сопствениот прекар :DD
Ме викаа Спиди Гонзалес Прекари 442638
Не дека бргу бегав хахаах... бега , туку затоа што додека ме видат другарите од друштво на една страна од улица, јас веќе сум била на другата, или дека брзо реагирав на се, скокав наеднаш за што побрзо да завршам некоја работа,... се на се : јас и денес сум си таква, иако моето детсво е многу одамна поминат период. па сега се прашувам дали е во прашање карактер, или темперамент на човек, кога некои работи не може да ги промени, па колку и да му се годините, условите на живот, и.т.н. променети ???
Си размислувам сега дали би можела да успорам некои свои реакции, но веднаш имам и одговор на сопственото прашање :
- Не оди, затоа што и онака се уште најголема нервоза ми предизвикува нечија спорост, која многу пати од пристојност не смеам да ја посочам.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyСаб Јан 15, 2011 6:59 pm

Последнава реченица на Meryl Streep е како да е моја.
Ми пречи успореност.
Јас сум си брза,се правам паралелно,неможам едно по едно.Пример кога готвам две работи правам одеднаш.
Да се вратам на темата.Никакви посебни прекари.Ели,Еце,Ецка,Еленче...значи се варијанти од името

__________________________________________________
Прекари An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyСре Јан 26, 2011 4:20 pm

mene mimi taka me vikaat site
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyСре Јан 26, 2011 4:29 pm

Мене од маало ме викаа Селен Дион,имавме тогаш иста фризура ахаххахаа
моите ме викаа : Мало или некогаш по име скратено.
Баба ми и дедо ми ме викаа Катуле или Катиле, голем инат беви катил за некои работи како мала ахххаха. Кога ке сум одлучила нешто да направам поминував преку се и тоа го правев, но тоа е тоа, секој има нешто од детството.

__________________________________________________
Прекари ZrxTm12
Прекари 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyЧет Јан 27, 2011 7:45 am

и јас немам некој посебен прекар, само кратетенки од името. Во средно ме викаа и министерке...појма немам зошто ама ионака веќе никој не ме вика така
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари EmptyЧет Фед 10, 2011 4:42 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Прекари An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Прекари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Прекари   Прекари Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Прекари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Кога бев мала-
Отиди до: