Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Моја градина

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Моја градина Empty
ПишувањеПредмет: Моја градина   Моја градина EmptyЧет Јан 13, 2011 2:00 pm

За вас кои живеете во куќа, дали имате градина, и колку внимание посветувате на неа.Јас за жал живеам во стан и немам градина, во која ќе уживам.Но имам среќа пак кога одам кај роднините во Србија, кога престојувам налето во куќата на баба ми и дедо ми, мислам дека цел ден го поминувам во двор,средувајќи,полевање,чистење...Они имаат огромен двор,со тревник,со многу дрва,цвеќиња,просто да ти е мерак да работиш.Се надевам дека понатаму во животот ќе имам куќа и двор па ќе можам да уживам средувајќи.

__________________________________________________
Моја градина C2G9p1
Моја градина LМоја градина AМоја градина DМоја градина YМоја градина BlankМоја градина D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 41
Место : Skopje

Моја градина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Моја градина EmptyЧет Јан 13, 2011 3:40 pm

imame drvo ne mnogu golem ama ima dovolno mesto za sadenje cvekinja ,ova leto ne mi bese nesto poseben bidejki renoviravme ama zatoa edvaj cekaj da se stopli za da mozam da si go sredam kako sto sakam
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Моја градина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Моја градина EmptyЧет Јан 13, 2011 4:25 pm

Една од најголемите причини зошто сакам да живеам во куќа е токму ова-двор.
Да си имам убав тревник,цвеќиња,ладовина,дрвени клупи,детско катче...нема ништо поубаво од тоа.Ние што сме растени во стан сме играле пред зграда па улица,школски двор,а во куќа децата можат и да се изнатрчаат безбедно играад....едноставно да уживаат во природата.

__________________________________________________
Моја градина An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Моја градина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Моја градина EmptyЧет Фед 10, 2011 2:36 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Моја градина C2G9p1
Моја градина LМоја градина AМоја градина DМоја градина YМоја градина BlankМоја градина D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Моја градина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Моја градина   Моја градина Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Моја градина
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Растенија и животни :: Растителен свет-
Отиди до: