Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyСре Јан 12, 2011 5:47 pm

Како ви оди со вадењето на личните документи во МТВ?
Имавте ли проблеми?
По редовна постапка вадевте документи или по забрзана?
Како одеше процесот на вадење на вашите документи?

__________________________________________________
Јас само што се вратив од МТВ. Имавме закажано за вадење на пасош дури во Март, но на мм му се јавија и му презакажаа за денеска. Бевме сите тројца закажани еден по друг во кабина број 7 од 13:30 часот. Влеговме за да се сликаме, мм го сликаа а ќерка ми и мене не нема на списокот! Излеговме да прашаме на шалтер број 20 не упатија за ќерка ми во кабина број 13, мене не можеле да ме најдат???????? Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 906994 А предходно на мм му кажале сите тројца во кабина 7! Ај ја сликавме малата, и бев до администарција за да видам што е проблемот, навистина се почудив?! Ми го заверија барањето, ми соопштија дека ме немало заведено во ниеден компјутер и ми ставија печат дека можам да се сликам во било која кабина. Па ајде враќај се назад, и се сликав во кабина7.
Кога излеговме надвор, на екранот над ѓалтерот го пишуваше името на ќерка ми во која кабина е, па и моето има во која кабина треба да се сликам- Па нели ме немало во компјутер?????????????? Е ај сега кој е писмен, а кој не е?????
И оди и не се нервирај со проста маса!!!! Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 906994 Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 906994 Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 906994 Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 121940

__________________________________________________
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... ZrxTm12
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyСре Јан 12, 2011 11:35 pm

Значи стварно нема еден да се вратил да вади пасош или лична карта и нешто да не му утнале, и колешкава така не ја завеле воопшто а сирота цела година чека на закажано за лична карта и ја нема ваму, ја нема таму, никаде ја нема ни во компјутер ни на список, и на крај таа глупача арогантна началничката и рекла, е добро де, не ти истекува личната карта сега брзо, има време јави се пак, колешкава рекла и како мене пак ќе ме пуштат од работа за лична карта да излезам, а оваа и рекла е добро де, излажи нешто без коментар
Свекор ми исто, со еден позив закжаа за него и свекрва ми,нејзе ја има, него го нема, јас стварно незнам кои неписмени се тие оператори што закажуваат на телефон. И го маткале од една во друга кабина цел ден, за на крај утредента да му речат да дојде да се слика, едвај со врски зашто кај си се измалтретирал толку, уште да не те сликаат.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyЧет Јан 13, 2011 12:42 pm

Ve molam ne mi otvarajte usta toa tamu se se prostaci zamisli vo toj eden saat sto cekav pred vrata uspea da slika samo 5 dusi epa stvarno e sramota , sto procedura e toa sto tolku se vlecat kako creva. da ne zboram sto nema nikakva kultura za mali deca nikoj ne te pusta preku red , pa greota sto znae dete od 2 godini deka treba mirno da sedi i deka pasos mu vadat i vo red da stoj , bruka kultura na najnisko nivo, za ova ke im pisam i na nivniot sajt da si otvorat salter za deca nemoze so vampiri da gi mesaat , za sramota sme.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyЧет Јан 13, 2011 1:48 pm

Јас среќа, кога вадев пасош у Мај 2010-кога беше уште поголема гужва, немаа доволен број на примероци од пасоши за изработка, помал број на машини....Среќа моја што репрезентациски морав да заминам, па Македоски Олимписки комитет и Федерација застанаа зад мене, и одма без проблеми завршив работа, инаку, ќе беше ужас.

__________________________________________________
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... C2G9p1
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... LВадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... AВадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... DВадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... YВадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... BlankВадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 33
Место : Скопје

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyСаб Јан 15, 2011 5:31 pm

Јас немав проблем при вадењето на биометриски пасош затоа што го извадив 2008, а тогаш закажуваа за сликање еден месец по телефонското јавување. Тој период само што почнаа да се вадат биометриски пасоши. За нова лична карта се сликав во јуни 2010, а закажав во ноември 2009.

__________________________________________________
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... EmptyЧет Фед 10, 2011 4:06 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......   Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи....... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вадење пасоши, лични карти, возачки дозволи.......
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Работа и кариера :: Администрација-
Отиди до: