Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Девер

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 33
Место : Скопје

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Девер   Девер EmptyПон Јан 10, 2011 8:13 pm

Како се сложувате со вашиот девер, доколку го имате?

Јас имам двајца идни девери. И двајцата се постари од дечко ми. Едниот од нив (најстариот) е женет и има две деца, а другиот има девојка. Ги знам и двајцата. Имаме коректни односи. Се гледаме еднаш-два пати годишно.

__________________________________________________
Девер As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI


Последната промена е направена од Chocolate на Сре Јан 12, 2011 5:11 am. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер EmptyВто Јан 11, 2011 12:01 am

Јас имам девер кој не е женет и до сега имаме коректен и добар однос.

__________________________________________________
Девер An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер EmptyЧет Јан 27, 2011 12:33 am

Имам девер и си имаме прекрасен однос, си се почитуваме многу, добро си стојам и со негвата девојка која наскоро и сопруга ке му стане. Супер ем девер ем јатрва кој е ко мене :)

__________________________________________________
Девер ZrxTm12
Девер 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер EmptyЧет Јан 27, 2011 12:46 am

mm nema brat taka da nemam dever.Na svadbata dever bese prv batuced na mm
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер EmptyЧет Јан 27, 2011 12:25 pm

Jas imam dever od mm brat, ama ne mi bese dever na svadba tuku na svekrvami i svekormi prijateli deteto, malce se nalutiv ama bidna i rekov ova ne vi go zaboravam , neznam koja im bese celta , ako tolku sakaa mozese da bide dever na nego koga ke se zeni i onaka ke nema koj , ali toa e bidna.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер EmptyЧет Фед 10, 2011 4:08 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Девер An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Девер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Девер   Девер Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Девер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Роднини и пријатели-
Отиди до: