Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Те сакам

Go down 
3 posters
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD


Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Те сакам Empty
ПишувањеПредмет: Те сакам   Те сакам EmptyПон Јан 10, 2011 3:28 pm

Колку често го употребувате зборот ТЕ САКАМ, колкава тежина/вредност има овој збор за вас?

Јас знам два-три пати неделно да го употребам, кога навистина посакувам тоа да му го речам.
За разлика пак од дечко ми, тој еднаш у два месеца можеби ќе ми рече ТЕ САКАМ, но тогаш кога ќе го рече тоа,тоа е толку слатко кажано, толку топло што знам дека навистина тоа го мисли.
На почетокот се лутев, се дур еден ден не седнав и да го прашам зошто толку ретко го кажува тој збор,а неговиот одговор беше: Ако секој ден ти кажувам ќе бидам досаден, ако секоја недела ти кажувам нема да ми веруваш-тие зборови би изгубиле тежина. Сметам дека е подобро и поважно тоа што на други начини ти докажувам дека те сакам.
Кога се подразмислив, навистина сватив дека е во право. И сега воопшто не ми пречи тоа.
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце


Број на мислења : 415
Female Возраст : 43
Место : Скопје

Те сакам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   Те сакам EmptyВто Јан 11, 2011 8:43 pm

После неколку месеци од нашата врска кога почнавме со искрени покажуавања на нашите емоции следување Те сакам од двете страни.
Од тогаш до ден денешен (4 години) не престанавме да си кажуваме секој дневно по одприлика 5 пати во денот.И верувале или не секогаш е од срце.
Точно дека незначи дека ако не се кажува секој ден тоа не се мисли,и не би имала против ако тоа го кажувам и служамтој магичен збор еднаш во неделата.
Така ни е одпочеток и неможеме без тој најубав збор.
За мене тој збор е најпрекрасен и ми има големо значење зошто го сфаќам со голема тежина и одговорност што носи.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate


Број на мислења : 305
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Те сакам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   Те сакам EmptyПон Јан 17, 2011 10:26 pm

Ние секој ден си кажуваме Те сакам. Многу ми е убаво кога дечко ми ќе ми каже дека Те сакам. Често знае и со некој гест да ми докаже дека ме сака. И на него му е убаво кога ќе му кажам Те сакам.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Те сакам Empty
ПишувањеПредмет: Re: Те сакам   Те сакам Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Те сакам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Сакам да сум...

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Врски-
Отиди до: