Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Како дознавте дека сте бремени?

Go down 
3 posters
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце


Број на мислења : 415
Female Возраст : 43
Место : Скопје

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyВто Јан 04, 2011 2:29 pm

Како дознавте преку домашен тест или преку испитување на крвта?
Вашата прва реакција? :yuhi:
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyНед Јан 09, 2011 2:27 am

За време на ручекот станав да се напијам вода и веднаш мрак пред очи ми падна, легнав малку да се одморам, и наредниот ден отидов на гинеколог. Ми направија ехо, но ништо не констатираше мојата докторка, затоа ме советуваше да ми земе крв, резултатот одма наредниот ден ми го соопшти. Наредниот ден ми се јави и ми кажа дека имам =, односно дека тестот е позитивен. Почнав да викам од среќа на цел глас, децата почнаа да ми се чудат ( си викаа што и е на наставничката?), оффф само да знаеа што ми беше, ахахха пуста среќа. Одма купив благо и ги почастив но секако не им кажав зошто ги частам! Кога му се јавив на мм, незнаеше дали е вистина или се шалам со него пехар , но кога се увери и тој - незнаеше каде се наоѓа од среќа дека ке стане татко. Бакнеж
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace


Број на мислења : 187

Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? EmptyНед Јан 09, 2011 12:58 pm

бев настината и пред да пијам антибиотик сакав да проверам дали сум бремена тестот испадна негативен, така два теста во рок од 1 недела ми испаднаа негативни. а мајка ми кога запна ти си бремена па ти си бремена и викам де бе мамо навистина не сум и и ги покажувам тестовите ми вика не бремена си. и бев направив тест преку крв и навистина беше така како што кажа мама ура . мислам дека чувството не се опишува, а сите што биле бремени знаат за што зборувам. мм толку среќен до тогаш го немам видено, посреќен е само кога е со сонцето наше.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како дознавте дека сте бремени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како дознавте дека сте бремени?   Како дознавте дека сте бремени? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како дознавте дека сте бремени?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Како стареам...
» Како се справувате со сипаниците?
» Како се запознавте со партнерот?
» Како ги викате родителите
» Како да поставите видео

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Бременост-
Отиди до: