Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Нокти

Go down 
АвторПорака
kremce
Нов член
Нов член
kremce

Број на мислења : 2

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Нокти   Нокти EmptyВто Јан 04, 2011 1:24 pm

Долги или кратки? Вештачки??? Како ги одржувате?

10тина години наназад чувам долги нокти. Многу лесно ми се кршат но, имам среќа што брзо ми растат. Освен што ги обликувам ,месечно 2-3 ги премачкувам со лимон. Не сум пробала до сега но, сакам да ставам гел, само за да ги зајакнам, да не бидат многу кршливи. Обожавам кога ми се излакирани, со излупен лак ,а и без лак неможам да ги гледам :hih:
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 33
Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Јан 09, 2011 12:52 am

Имам кратки нокти. Не можам да имам долги нокти затоа што често ми се кршат. Многу ретко ги лакирам.

__________________________________________________
Нокти As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl

Број на мислења : 111
Female

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Јан 09, 2011 11:02 am

Цел живот гризев нокти и ми беа катастрофа.Од пред неколку месеци имам вештачки и на секои три недели одам за надградба или ги менувам и супер ми е.Не би можела без нив сега.Пробав еднас ги извадив и ке ги растев моите ама не е тоа тоа.Си ги обожавам ноктите сега(вештачките секако)
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Јан 09, 2011 2:25 pm

Моја омилена тема Нокти 442638
Имало периоди кога ќе ги гризам ноктите оклу 1 година потоа 2-3 има нокти.Но еве последниве 4 години секогаш имам долги нокти.И мене ми се кршат но успевам некако да ги израмнам сите,но знам со нож кога работам да си ги поткршам.Неможе да се случи речиси никогаш да не ми се излакирани.Секој трет ден менувам боја.Сега сум во фала на безбоен лак со сјај.
Засега немам потреба од вештачки.
Кажете нешто за зајакнување на ноктите што помага? слатко

__________________________________________________
Нокти An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Јан 09, 2011 3:53 pm

Јас кога си бев девојче немажена од секогаш имав многу убави и средени нокти. Обавезно еднаш неделно до два пати го ставав во лимон да одстојат прстите едно пола час, потоа ги масирав со бадемово уље и за крај ги лакирав со лак кој ги подхранува. Имав цврсти нокти неможеше ни ноктарицата да ги исече.
А сега немам време за одржување, постојано сум во контакт со вода, и ми сметаат, кратки се а и кршливи.

__________________________________________________
Нокти ZrxTm12
Нокти 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Јан 09, 2011 4:32 pm

BetiBup ноктите ги потопуваш во лимон исцеден или додаваш и уште нешто?
И мене рацете ми се често во вода па тоа создава дополнителен проблем.

__________________________________________________
Нокти An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
Воскресија

Број на мислења : 70
Female

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyВто Јан 11, 2011 6:33 pm

БетиБуп, сакам да те прашам нешто. Дали пред да се омажиш имаше кршливи нокти? Моиве се за никаде. Не знам што да му правам, кога се кршат се кршат директно најдолу многу длабоко и секогаш ми изгледаат како да сум ги гризела, што не е така. Не знам што да му правам за да ги зацврстам. Ама ова со лимонов ме заинтересира и затоа прашувам. Давајте и друг совет за кршливи нокти.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyЧет Фед 10, 2011 3:55 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Нокти An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
slavica gruevska
Нов член
Нов член


Број на мислења : 1

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyПет Апр 01, 2011 2:00 am

probajte noktite da gi cuvate vo mleko 5 minuti sekoj den po ednas dnevno od kalciumot se zacvrstuvaat
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти EmptyНед Апр 03, 2011 11:46 pm

Се селиме на новиот форум
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Нокти C2G9p1
Нокти LНокти AНокти DНокти YНокти BlankНокти D
Вратете се на почетокот Go down
https://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Нокти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти   Нокти Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нокти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: