Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

 

 Сируп за имунитет

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyНед Јан 09, 2011 2:55 pm

Кои сирупчиња за имунитет им ги давате на вашите дечиња?

Јас и го давам Севен Сеанс, во комбинација со витамин Ц, и мед. Тоај сируп ми се покажа како добар во однос на другите сирупи.
Кој сируп вие го користите и како ви делува?

__________________________________________________
Сируп за имунитет ZrxTm12
Сируп за имунитет 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 41
Место : Skopje

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyВто Јан 11, 2011 4:41 pm

имуно бејби ,интеграта ,енерџи ,од овие три сум презадоволна ,лани зимото со нив супер поминав и ги давам на малата наизменично кога ке заврши со едниот правиме пауза од една недела па па пак ,а на големите освен вит ц друго не им давам
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyВто Јан 11, 2011 5:01 pm

Јас имам давано само Пиковит и Пиковит IQ нешто не видов некоја промена, па сега давам посебно витамин Ц, б комплекс во гранули и АД3 воден раствор.
Кажете ми дали знаете колку е дозволената доза на витамин Ц за дете од 1-2 год?
Инаку јас исто давав Имуно бејби ама за жал се покажа дека сме алергични, најверојатно на Ехинацеата во сирупот.
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 41
Место : Skopje

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyВто Јан 11, 2011 5:56 pm

mozes slobodno po 2-3 dnevno da davas
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyСре Јан 12, 2011 11:56 pm

ние лани пиевме Киндер имунно ама искрено не ни помогна. сега сме само на маџун и храна. ни витамин Ц не и давам педијатарот наш па нешто многу не препорачува вештачки работи ако детето не е слабокрвно, храна и шетање кога е добро времето.
Вратете се на почетокот Go down
natasa
Нов член
Нов член


Број на мислења : 6
Female Возраст : 38
Место : Skopje

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 1:03 pm

Nie pocnavme so imunobor kids no ke vidime kolku ke mu se podobri imunitetot ni rekoa da go pie tri meseci za da ima rezultati.Se nadevam deka ke mu se podobri imunitetot i deka ke izdrzime barem mesec dena bez antibiotik e togas stvarno ke bidam srekna
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 1:07 pm

Jas lani mu davav DR.Leo i Energy beby dobar bese a ovaa godina mu go davam madzunot i mnogu sum zadovolan mu davam AD perli i sega odkako bese so virusot pocnav da mu davam vitrum baby
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 1:42 pm

Natasa можеш ли да ми кажеш што има во составот Имунобор Кидс и како го даваш, тоа е во вид на апче нели?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 3:18 pm

http://borola.com/index.php?target=health_products&lang=mk
Sara, од десна страна има линк за имунобор и тука ги сите нивни производи
Вратете се на почетокот Go down
natasa
Нов член
Нов член


Број на мислења : 6
Female Возраст : 38
Место : Skopje

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 3:58 pm

Sara sostavot sigurno veke go procita a kapsuli se 30 ima vo edno pakovanje.Jas ja otvaram kapsulata i go isturam prasokot vo solja i stavam malku sokce i mu davam so lazicka i saka da ja pie sreka inaku se dava na gladno jas mu ja davam vednas stom stane od spienje e sega ke vidam dali ke ima rezultati posle tri meseci dotogas nemozam da kazam nisto
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 4:02 pm

Не можам да ја најдам содржината на овој сајт, ако ја најде некој нека ја пише.
Инаку јас ги имам пиено Имунобор за возрасни, мојот гинеколог ми препиша и ОК беа.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 4:15 pm

http://apteka.framar.bg/30001199/%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-30
еве ама на бугарски е 40 мг ехинацеа и бета глокан.
ова со ехинацеата знам дека ја има во киндер имуно ама не се препорачува за дечиња со алергиски реакции.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 38

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 4:33 pm

ОК Фала Мама Маце, за тоа и прашувам, ние сме алергични на ехинацеа, ја има и во Иммунобејби на кое веќе пројавивме реакција, сепак ќе си останам на витамин Ц, Б и АД3 какпи Благодарам
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 5:05 pm

Сара а да пробаш да му даваш Seven Seans,во составот не би требало да има ехинацеа, тој е исто правен на природна база, содржи рибино масло во себе.

__________________________________________________
Сируп за имунитет ZrxTm12
Сируп за имунитет 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 5:44 pm

јас треба маџун да земам ама од луѓе што си го прават не од виталија многу сум задоволна, а да пробаш и ти така природен да најдеш, тоа е само грозје и до сега не сме имале реакција. ама битно било како е правен бидејќи има два начина со вар и со земја црвеница. е демек овој со земја црвеница бил подобар од тој со вар.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 7:41 pm

Мама Маче јас во тинекс гледав маџун ај кажи ми ја намената. Мене миизгледаше како мед, нешто слично но незнам како се користи. Ај пиши во што може да се употребува а и не е скап до 190 денари е.

__________________________________________________
Сируп за имунитет ZrxTm12
Сируп за имунитет 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 7:56 pm

Madzunot e dobar za nastinki za imunitet i za podobruvanje na krvna slika kaj deca i mnogu e delotvoren kaj problemi so jetra kaj vozrasni jas go kupuvam od vitalija 240 den 400 ml
i sum prezadovolna
Mama mace kaj go zemas ti madzunot i ako moze da pises kako moze d anajdeme kontakt ili kade se naoga ako e podobar da zemam od toj
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyПет Јан 28, 2011 8:29 pm

мене ми го носат од Кратово луѓето сами го прават и го земам 350 денари. инаку се користи буквално секаде каде што ви треба засладувач. за деца е препорачливо по една лажичка на ден, многу е благо па затоа им се раствара во вода или сок.за возрасни е добар во комбинација со јаболков оцет, ама исто природен направен по можност од тие што одгледуваат јаболка, и теркот е една голема лажица маџун, пола чаша јаболков оцет и другата половина вода, наутро на гладно. и така 1 месец има значително подобрување на маснотии, триглицериди и АСТ АЛТ параметри. маџунот ја подобрува крвната слика и кај трудници и добро делува на имунолошкиот систем+нема алергено дејство може било кој да го користи.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 36
Место : скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyСаб Фед 05, 2011 4:17 pm

mama mace ako moze pisi koga ke ti nosat nekako da naracam i za mene jas go zemam od vitalia ama ako ee toj podobar ke go zemam od tamu ako mzoe
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyСаб Фед 05, 2011 5:43 pm

од понеделник треба да сум на работа па ке ти пишам што и како сум дознала и ќе се договориме.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyВто Фед 08, 2011 6:07 pm

Mu zemav kinder imunno pa ke vidime kako ke se pokaze.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 37
Место : Скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyВто Фед 08, 2011 8:00 pm

Mama mace, ако е подобар тој Маџун дај земи еден и за мене па ке дојдам до кај моите и ке ми го дадеш! Пиши ако има некој проблем, ако не ке го земам тој од виталија.

__________________________________________________
Сируп за имунитет ZrxTm12
Сируп за имунитет 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyСре Фед 09, 2011 12:18 am

сега прочитав, не верувам дека би имало било каков проблем.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 39
Место : Скопје

Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет EmptyЧет Фед 10, 2011 4:22 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Сируп за имунитет An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сируп за имунитет Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сируп за имунитет   Сируп за имунитет Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сируп за имунитет
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на нашите деца-
Отиди до: