Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Што треба да земете со себе во породилиштето?

Go down 
3 posters
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Што треба да земете со себе во породилиштето? Empty
ПишувањеПредмет: Што треба да земете со себе во породилиштето?   Што треба да земете со себе во породилиштето? EmptyНед Јан 09, 2011 3:46 am

Јас уште пред да појдам во болница си припремив торба со четка и паста за заби - прибор за лична хигиена,крема и влажни марамици за бебушот, пелени, пешкир за туширање и бришење раце, купка и гардероба за бебето. Но во таа градероба која си ја наменив за бебушот не ми го облекоа туку во нивната. Улошки за мене.Пумпица за одмолзување на млекото...

Кои работи вие ги земавте со вас, што ви било најпотребно?
Што си вративте дома неупотребено?
Што планирате вие да земете со вас?
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace


Број на мислења : 187

Што треба да земете со себе во породилиштето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што треба да земете со себе во породилиштето?   Што треба да земете со себе во породилиштето? EmptyНед Јан 09, 2011 12:44 pm

и јас имав наместена торбица ама бидејќи се породував во приватна клиника ми рекоа освен четката за заби ништо друго не е дозволено. последниот ден пред да не пуштат со бебушко мм ни донесе облека и транспортер.инаку имав чаршав за кревет, перница, 2 пара пижами, влажни марамици, полнач за мобилен, четка за заби, пелени, облека за цуца, чешал за коса, сапун за раце, пешкир за раце, 3 големи пешкири и улошки, чаршав за прекривачот, долен веш за мене.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Што треба да земете со себе во породилиштето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што треба да земете со себе во породилиштето?   Што треба да земете со себе во породилиштето? EmptyСре Јан 12, 2011 11:55 am

Јас толку читав барав што да земам во болница, испада и по гаќи да отидеш, нема да згрешиш хахаха.
Толку имав работи изнапакувано, и на крај откако се породив се на мобилен му кажав на мм ми донесе, инаку единствено што ми требаше од сите тие работи беше:
- Улошки со мрежичка - и тоа повеќе пакувања, ама како ми се трошеа ми носеа
- Памперс за бебето
- Неколку пешкирчиња за лична хигиена и за градите бидејќи млекото ногу ми течеше
- Прибор за лична хигиена - крема четка и паста за заби, чешал за коса
- Тоалет хартија и влажни марамици
- Мобилен телефон за честитање и нарачки и полнач за мобилниот.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што треба да земете со себе во породилиштето? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што треба да земете со себе во породилиштето?   Што треба да земете со себе во породилиштето? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што треба да земете со себе во породилиштето?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Треба да се знае
» Ми треба рецепта за...

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: