Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Емотивни песни

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Емотивни песни   Чет Јан 06, 2011 3:15 am

Која песна кога ќе ја слушнете ви буди спомени,чуства на радост или тага,сеќавање на некој момент,некоја личност или настан.......
Пишете ја песната, изведувачот и причината ,ако не е тајна

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Емотивни песни   Нед Јан 09, 2011 6:22 pm

Песна која ми буди убави спомени е Бубамара (од Кнез). Песната ми ја посвети дечко ми на почетокот од нашата врска. Така почна да ми изјавува љубов. Бакнеж

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Емотивни песни   Пон Јан 10, 2011 1:46 am

Кога пред 2 години првпат ја слушнав песнава реков таа е таа.Планиравме со тогаш мојот дечно да се земеме и му реков оваа ќе биде нашето прво танго.Но додека направивме свадба по 1 година веќе беше хит за прв танц на свадба.
Оваа песна вечно ќе биде во моето срце,и на секое слушање ме потседува на најубавиот ден во мојот живот.
Од овој ден-Владо Јаневски

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Емотивни песни   Нед Фед 06, 2011 10:46 pm

Сите овие песни ме потсеќаат на убави моменти со дечко ми заљубен

- Ти си ми у крви - Здравко Чолиќ
- Ти живиш у облацима мала - Здравко Чолиќ
- Високи штикли - Здравко Чолиќ
- Што то бјеше љубав - Оливер Драгојевиќ
- Ока твоја два у сузама - Валентино
- Една - Александар Белов
..........Сигурно има уште некоја песна сигурно, но неможам да се сетам во моментов

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Емотивни песни   

Вратете се на почетокот Go down
 
Емотивни песни
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Музика-
Отиди до: