Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Како ги викате родителите

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 05, 2011 10:27 pm

Како ги викате вашите родители по име,прекар,мамо,тато,нагалено....

__________________________________________________
Како ги викате родителите An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyНед Јан 09, 2011 1:47 am

Татко ми го викам тато. Мајка ми е почината скоро 12 години.

__________________________________________________
Како ги викате родителите As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Cucika
Администратор
Администратор
Cucika

Број на мислења : 39
Female

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyНед Јан 09, 2011 1:49 am

Татко ми е тато, а мајка ми мадер, мам, мами,мајка ти...
Вратете се на почетокот Go down
Biba
Нов член
Нов член
Biba

Број на мислења : 77
Female

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyПон Јан 10, 2011 5:44 am

Најчесто си ги викам тато и мамо ама понекогаш знам да се нашалам со нешто изведено дали од мамо и тато или од нивните имиња или пак некоја титула професионална или родбинска.ама тоа ретко
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 12, 2011 2:53 pm

Мамо и Тато - јасно и гласно.
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 12, 2011 3:12 pm

I jas gi vikam mamo i tato , nekogas znam na ime da gi kazam.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 12, 2011 4:22 pm

Тато си е тато, а мама си е мама. Според мене за нив нема ништо поубаво од тие два збора кога им се обраќаме.

__________________________________________________
Како ги викате родителите C2G9p1
Како ги викате родителите LКако ги викате родителите AКако ги викате родителите DКако ги викате родителите YКако ги викате родителите BlankКако ги викате родителите D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 12, 2011 5:05 pm

Мајка ми си ја викам мамо,мамичке,а татко ми си го викам тато,татич или по прекар што му го даде брат ми ,Мишко хихи иако нема никаква врска со неговото име

__________________________________________________
Како ги викате родителите An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСре Јан 12, 2011 6:41 pm

sekogas so mamo i tato
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyСаб Јан 22, 2011 6:20 pm

mamo i tato od sekogas si gi vikam
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите EmptyПет Јан 28, 2011 12:49 am

Мамо и тато, некогаш татко ми ке му кажам: Кај си бе чале!
Многу ги сакам, нека се здрави и живе наши родители Како ги викате родителите 577532

__________________________________________________
Како ги викате родителите ZrxTm12
Како ги викате родителите 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како ги викате родителите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ги викате родителите   Како ги викате родителите Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ги викате родителите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Родители-
Отиди до: