Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Професионална шминка

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Професионална шминка Empty
ПишувањеПредмет: Професионална шминка   Професионална шминка EmptyПон Фед 07, 2011 10:49 pm

Налепниците за шминкање на очите и дотерување на ноктите - patch make-up, се креативен начин за нанесување шминки и лакови за нокти а притоа да не погрешите. Залепете ја на капакот од окото, нежно притиснете, корегирајте малку со прстите – и готови сте за неколку екунди.

Супер се за неискусни шминерки, штедат прибор и декоративна козметика, а и време.

Секој ден ќе бидете професионално нашминкани без да посетувате визажист. Во продажба се на италијанскиот пазар, а се очекува скоро да стигнат и кај нас.
Извор


__________________________________________________
Професионална шминка C2G9p1
Професионална шминка LПрофесионална шминка AПрофесионална шминка DПрофесионална шминка YПрофесионална шминка BlankПрофесионална шминка D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Професионална шминка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Професионална шминка   Професионална шминка EmptyЧет Фед 10, 2011 2:44 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Професионална шминка C2G9p1
Професионална шминка LПрофесионална шминка AПрофесионална шминка DПрофесионална шминка YПрофесионална шминка BlankПрофесионална шминка D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Професионална шминка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: