Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Азбука на градови

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 10:57 am

Ајде малце да се подсетиме на градовите ширум светот. Значи и во оваа игра се повторуваат редоследно зборовите по азбучен ред. Секој член пишува село редоследно по азбучен ред.(а,б,в,г,.....)

Амстердам

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Нед Фед 06, 2011 12:57 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Наслов и текст (збор))
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 12:58 pm

Белград

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 1:24 pm

Виена
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 3:08 pm

Јас мислев пред мене ке пише Cucika, но еве јас ке пишам
Гевгелија

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 4:21 pm

Debar
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Нед Фед 06, 2011 11:17 pm

Ѓ ?

Ереван ( Ерменија)

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Пон Фед 07, 2011 4:32 am

Женева
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Пон Фед 07, 2011 7:13 am

Загреб
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   Пон Фед 07, 2011 10:00 am

Ѕ?

Изола (Словенија)

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на градови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Азбука на градови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: