Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Азбука на анатомја на човечкото тело

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 34
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 10:53 am

Оваа игра Азбука на анатомија на човечкото тело се состои во тоа што секој член редоследно ке пишува збор од анатомијата редоследно по азбучен ред.(а, б, в...)

Артерија

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 12:43 pm

Бубрег

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
cakegirl
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 111
Female

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 1:23 pm

вилица
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 34
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 3:12 pm

глава

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 9:42 pm

дроб

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 34
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Нед Фед 06, 2011 11:02 pm

ѓ ?
е?
желудник

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 38
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 12:31 am

Zab
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 4:12 am

Ѕ?
И?
Јаболчници
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 10:12 am

Mimi22 напиша:
Ѕ?
И?

И = Ирис

Mimi22 напиша:
Јаболчници

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 34
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 10:30 am

коса

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 2:06 pm

BetiBup напиша:
ѓ ?
е?

е- енцефалон ( голем мозок) ќе помине ли вака

л- лиен ( слезенка), лакт

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Пон Фед 07, 2011 10:16 pm

љ?
мозок

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 3:11 am

Nokti
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 10:37 am

њ?
око

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 12:04 pm

п = перитонеум

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 12:52 pm

рака

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 63
Female Возраст : 33

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 1:15 pm

срце

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Вто Фед 08, 2011 1:16 pm

трепка

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   Чет Фед 10, 2011 4:41 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Азбука на анатомја на човечкото тело   

Вратете се на почетокот Go down
 
Азбука на анатомја на човечкото тело
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: