Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Дискотеки

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Дискотеки   Пет Фед 04, 2011 3:44 pm

9 типа на луѓе во диско

Ако немате многу време да излегувате по дискотеки, затоа што сте посветени на работата, хоби, семејство и не знаете баш какви луѓе се движат по градот нека ви биде јасно дека работите многу – многу и не се менуваат.

А, ако излегувате често, можеби и ќе се препознаете во некој од овие типови на луѓе во дискотека:


1. Фосили. Тие служат како историски документ за своето време и младост кое завршило одамна. Најчесто се мажи кои кога имале можност за секс три пати во неделата, немале пари за излегување.

Клубовите служат за да се оправда нивната егзистенција. Сонуваат за поштена девојка која не се влече по клубови. Најчесто пијат виски со ред бул, а користат и кокаин за да издржат до 3 по полноќ.

2. Спортисти. Околу нив нема девојки, затоа што се тешко достапни, а можат да ја имаат која сакаат. Ако се приближи некој блиц рефлексно земаат чаша вода во рака. Ако се фудбалери најчесто се облечени во марка од глава до пета, а од околу млади девојчиња паѓаат во транс.

3. Пропаднати спонзоруши. Тоа се оние тетки со кило колаген и силикони кои не успеале да се омажат или се развеле неколку пати. Дел од нив веќе над 35-тата имаат изгубено надеж дека ќе најдат маж, па се приклучува кон УПС (Урбани пропаднати спонзоруши).

Некои успеале да водат некоја емисија на телевизија, некои да отворат бутик, па се нарекуваат самостојни успешни жени. Од срце ги мразат девојките кои се реплика на они пред 15 години.

4. Странци. Најчесто блејат покрај шанкот и се чудат колку тоа се пие кај нас затоа што нели македонците се сиромашни. Си пијат пиво, а сите од страна ги убедуваат дека ние имаме најдобро пиво на светот. Во меѓувреме шанкерот им наплаќа минимум три пати поскапо.

5. Долгоноги девојчиња. Имаат од 15 до 19 години. Поразвиени се од девојките на 25 години. Носат ултра кратки сукњички со длабоки деколтеа, штикли високи 20cm. Одат на секои 15 минути да си ја поправат шминката во тоалетот и пијат исклучиво мартини.

6. Манекенки. Служат како украс на сепарињата. Кој има најмногу манекенки со него на сепаре- тој е главен мангуп на кој сите му завидуваат. Манекенките излегуваат, прекрстуваат нозе, мрдаат лево десно максимум прават движење со главата и тоа се смета за играње, пијат и грицкаат бадеми кој му следуваат на мангупот што ги части. Најчесто се три глави повисоки од него. Потоа тој ги разнесува по дома.

7. Дебели другарки. Нив ги има најчесто по една во секое друштво на добри женски. Служат да ги мразат другарките и да им кажуваат дека изгледаат како дрољи или дека дечкото со кој флертуваат е тежок сељак. Секогаш се облекуваат во црно и го покажуваат деколтето, затоа што ако ништо друго- големи гради имаат секако.

8. Ѕвезди. Овие влегуваат од ВИП влез и седат на сепаре во ВИП ложата и под око со доза на презир гледаат кон обичните смртници кои се гураат да влезат во диското, а ги нема ни на список.

9. Вратари. Најголем успех е да се познаваш со вратарите, со тој што е на список и со обезбедувањето. Ако не шириш вакви познанства тешко ќе напредуваш во диско културата.
Извор
__________________________________________________________________________________________

Дали и колку често излегувате по дискотеки,и каде? Дали преферирате да одите само во една дискотека која веќе ви се допаднала, или сакате да менувате? Колку сте задоволни од дискотеките, дали би сакале некаковновитет, што недостига?...

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Дискотеки   Саб Фед 05, 2011 3:22 pm

Не излегувам по дискотеки. Не ми се допаѓаат тие места.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Дискотеки   Саб Фед 05, 2011 4:00 pm

Porano izleguvav po diskoteki i ubavo si pominuvav sega ne i ne sum bas vo tek sto se slucuva
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Дискотеки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Дискотеки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Музика-
Отиди до: