Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Апел за помош на малата Бинас

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Апел за помош на малата Бинас   Пет Фед 04, 2011 3:35 pm

Апел за помош на малата Бинас

Неколку граѓани веќе донираа средства за операција во Истанбул на 15 месечната Бинас Таироска,која е слепа од предвременото раѓање и инкубаторот.Таа ја немаше среќата да биде опериран како нејзиниот брат близнак Тахир и да го види сонцето. Со хуманитарна кампања која ја отвори Зенит и со заедничка благородна поддршка и таа има шанса да прогледа и да се радува на детството.Треба да се соберат 2 илјади евра од потребните 10 илјади, од кои остатокот ќе го плати државата.Отворивме посебна сметка за да испратиме Бинас со родителите на операција да прогледа.

Сметката за донации е – 200002275965312 во Стопанска банка-Скопје.Ќе ја контролираат читателите со тоа што секој петок ќе ги објавуваме пристигнатите средства.Кога ќе се соберат 120 илјади денари , средствата ќе се насочени во Фондот за здравство, од каде комплетната сума ќе се плати за интервенција на Бинас во Истанбул.

Ги повикуваме сите хумани луѓе, заеднички да ги собериме потребни средства и да го избадиме невинотото дете од темнина, за да му се придружи на својот брат – во детската игра со кукли и играчки.

Извор

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Апел за помош на малата Бинас
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Хумани срца-
Отиди до: