Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Колку и какви деца ќе имате?

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Колку и какви деца ќе имате? Empty
ПишувањеПредмет: Колку и какви деца ќе имате?   Колку и какви деца ќе имате? EmptyЧет Фед 03, 2011 4:31 pm

Тест - колку и какви деца ќе имате? За да го направите тестот потребен ви е златен прстен иланче (ланчето немора да е златно). Закачете го прстенот на ланчето, испружете ја левата дланка (десната дланка-доколку сте левак), и во другата рака земете го ланчето,спуштете го на дланката а потоа поткренете го така што прстенот ќе виси 1cm(одприлика) над дланката.Доколку прстнот прави вертикални или хоризонтални движења тогаш тоа е знак за машко дете, ако прави кружни движења, тоа е знак за женско дете.Така кревате се до моментот кога не прави прстенот никакви движења.
Пример кревате прв пат, женско, спуштате, пак кревате, машко, пак спуштате, кревате женско, пак спуштате, пак кревате есега на пример не се помрднува, тоа е знак дека ќе имате 3 деца, со редослед како што ви се покажале.
За ова знам многу луѓе дека точно им испаднало.Дури и да имаат деца, на шала пробале и точно им покажало.
Што ви испаѓа вас?
Мене ми испаѓа машко,машко,женско скокање дај боже (има време, за неколку години ќе ви пишам дали е точно)

__________________________________________________
Колку и какви деца ќе имате? C2G9p1
Колку и какви деца ќе имате? LКолку и какви деца ќе имате? AКолку и какви деца ќе имате? DКолку и какви деца ќе имате? YКолку и какви деца ќе имате? BlankКолку и какви деца ќе имате? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Колку и какви деца ќе имате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку и какви деца ќе имате?   Колку и какви деца ќе имате? EmptyЧет Фед 03, 2011 5:37 pm

Хаххахаха, невероватно но вистинито. Јас ова одамна го знам уште основно кога бев. Тогаш како и сите и јас пробав. Колку пати и да пробав исто ми покажуваше прво женско а второ машко за трето не се мрдна прстенот.
Вистина првото ми е женско за второ се надевам дека ми биде машко - и јас сакам, па ке видиме Колку и какви деца ќе имате? 274326

__________________________________________________
Колку и какви деца ќе имате? ZrxTm12
Колку и какви деца ќе имате? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
 
Колку и какви деца ќе имате?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: