Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Колкави ви беа бебињата после пораѓај?

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 11:27 am

Ајде напишете сите колкави ви беа бебушките ваши после пораѓајот?

Мојата лепотица се роди во 38 недела со 2740кг, долга 50см а ја испуштија со 2640кг.

__________________________________________________
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? ZrxTm12
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 11:38 am

Се родивме 4020 гр и 52 цм , а не испуштија со 3970 гр буб
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 12:56 pm

Машала Сара големки сте биле хахаха,ајде само растете...

__________________________________________________
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? ZrxTm12
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 7:12 pm

prvoto-3460-50sm
vtoroto-3900-52sm
tretoto -3650-51sm i site tri so po200gr tezina pomalku ne pustija
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 9:24 pm

3120 se rodi 3000 ne pustija od bolnica
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyПон Јан 31, 2011 10:23 pm

Анастасија се роди 3200, 51 см, а излеговме со 2900, 51 цм.
ама затоа за еден месец пораснавме за 8 цм и 1кг и 800 гр. гладно било дете
хаха
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyВто Фед 01, 2011 2:40 pm

BetiBup напиша:
Машала Сара големки сте биле хахаха,ајде само растете...
Па затоа и одма на царски ме пратија, уште два три дена пред пораѓај кога ме видоа на ехо, не ми препорача самиот доктор да се обидувам другачие - среќаааааааааа хухуху
И така ги истрошивме сите залихи на буцко, сега сме прави манекени Колкави ви беа бебињата после пораѓај? 442638
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyВто Фед 01, 2011 3:41 pm

3990 kg so 51 sm a ne pustija 3720 mi se cini
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyВто Фед 01, 2011 4:46 pm

Кога ке направам споредба моево со вашиве деца ке рече некој не сум јадела правилно или не сум се хранела за двајца ахаххаа а јас се здебелив скоро 30кг ахахах атоа мало се роди .

__________________________________________________
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? ZrxTm12
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? EmptyВто Фед 01, 2011 6:10 pm

Се роди 3970гр и 53 см,а не пуштија ссо 3820гр буб
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колкави ви беа бебињата после пораѓај?   Колкави ви беа бебињата после пораѓај? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колкави ви беа бебињата после пораѓај?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: