Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Кој и со што ве насмеа?

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кој и со што ве насмеа? Empty
ПишувањеПредмет: Кој и со што ве насмеа?   Кој и со што ве насмеа? EmptyНед Јан 30, 2011 10:31 pm

Не денеска, но предн некое време дечко ми слатко ме изнасмеа со случка што ја прочитал во весник. Малку е морбидно но неможе човек да не се насмее. Умрел некој човек и го закопале во Бутел како што си е редот со чешел,пешкир,неговиот мобилен... По два три дена на синот на покојникот му стигнува порака од бројот на татка си "MEНЕ МИ СТУДИ". Луѓево си помислиле леле да не го закопавме човеков жив, или да не го отвориле гробот и да го украле мобилниот.Веднаш отрчале до Бутел на гробишта но гледаат дека со гробот се е во ред.Потоа пак за 2-3 дена на синот на покојниот повторно му стигнува порака "МЕНЕ МИ Е ЛАДНО, ДОНЕСЕТЕ МИ ЌЕБЕ". И лушево готово се успаничиле човеков од другиот свет им пишува, брзо трчи купувај ќебе, го однеле на гроб да му го остават. А за ден два во истата улица умрел некој комшија по име Трајко. И за ден два по смртта на тој Трајко, повторно на синот на покојниот му стигнува порака "ПРАТЕТЕ МИ ГО ПОЛНАЧОТ ПО ТРАЈКО". Лушево се испаметиле, веќе не ни знаеле ни што да мислат ни што да прават, ниту па дали и во што да веруваат. Внукот на покојникот не издржал и почнал да се смее додека другите се нервирале од мака. Во тој момент синот на покојниот сватил дека всушност неговиот син (внукот на покојниот) ја извадил картицата од мобилниот на дедо му(знаејќи дека има кредит) и цело време тој им праќал пораки. Потоа таткото земал и убаво го изнатепал синот. хихи Жалосно што се играл со покојниот дедо, но смепак неможев да не се насмеам кога го чув тоа.

__________________________________________________
Кој и со што ве насмеа? C2G9p1
Кој и со што ве насмеа? LКој и со што ве насмеа? AКој и со што ве насмеа? DКој и со што ве насмеа? YКој и со што ве насмеа? BlankКој и со што ве насмеа? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Кој и со што ве насмеа? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој и со што ве насмеа?   Кој и со што ве насмеа? EmptyНед Јан 30, 2011 11:04 pm

Леле ова како виц е, просто не ми се верува дека е вистина, зарем има такви будали хухуху
Денес ме насмеа татко ми, како и секој друг ден, навистина е духовит и во секоја ситуација знае да ти ја сврти на смеа, бевме кај мајка ми на гости, и викенд не се замарам со детево бидејќи одам кај нив и мајка ми трча по него, јас си уживам, и онака женава ручеци цел ден, садови ова она, и трча цело време по детево, и задишана доаѓа и вика уффффф, татко ми само искоментира, :"Викаат недела било божји ден за одмор", а она сирота уште допрва требаше да прави сарми, да се фарба итн итн, слатко и се изнасмеавме кога влезе таква задишана.
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Кој и со што ве насмеа? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој и со што ве насмеа?   Кој и со што ве насмеа? EmptyНед Јан 30, 2011 11:14 pm

LadyD lele kolku se smeam solzi mi tecat edvaj mu procitav na mm se cudea sto mi e
хухуху gi zamisluvam lugevo kolku bile izvadeni od pamet
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кој и со што ве насмеа? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој и со што ве насмеа?   Кој и со што ве насмеа? EmptyНед Јан 30, 2011 11:48 pm

Јас кога и да го кажувам, се смеам како прв пат да ми го кажува мене некој хухуху

__________________________________________________
Кој и со што ве насмеа? C2G9p1
Кој и со што ве насмеа? LКој и со што ве насмеа? AКој и со што ве насмеа? DКој и со што ве насмеа? YКој и со што ве насмеа? BlankКој и со што ве насмеа? D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Кој и со што ве насмеа? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој и со што ве насмеа?   Кој и со што ве насмеа? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој и со што ве насмеа?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: