Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Стари верувања за определување на полот

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyНед Јан 30, 2011 2:30 am

Кои стари верувања ги знаете во врска со определувањето на полот на бебето? Дали вас ви ги имаат направено и дали ви се погодиле?

__________________________________________________
Стари верувања за определување на полот C2G9p1
Стари верувања за определување на полот LСтари верувања за определување на полот AСтари верувања за определување на полот DСтари верувања за определување на полот YСтари верувања за определување на полот BlankСтари верувања за определување на полот D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyНед Јан 30, 2011 2:38 am

Незнам искрено дали да верувам, мене ми имаа направено со сол. Ми истурија неколку зрна сол на главата и седеа до мене а појма немав што смислиле и се сеат и одма се почешкав за носот - слатко се изнасмеаа и ми кажаа дека ке имам женско и стварно добив женско. Тоа истото со сол го направив на мојата другарка сега што се породи и она се почешка за увото или брадата така нешто и тоа било знак за машко.Ако ги згрешив не ме окривувајте аххахаха, само знам дека едното чешкање на носот е женско а другото за устата, брадата или увото незнам точно е машко.Ај некој ако знае повеќе нека пише зашто можно е и јас да ги утнав ахаххаах Стари верувања за определување на полот 879981

__________________________________________________
Стари верувања за определување на полот ZrxTm12
Стари верувања за определување на полот 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyНед Јан 30, 2011 2:53 am

Хахаха 300 ума 300 чуда, јас пак знаев дека нос е машко а уста женско.

Инаку знам за тоа,кога ке ти завиткаат во две различни крпи нож и вилушка, и ако тргнеш да седнеш на вилушката женско било,ако тргнеш да седнеш на ножот машко било.

__________________________________________________
Стари верувања за определување на полот C2G9p1
Стари верувања за определување на полот LСтари верувања за определување на полот AСтари верувања за определување на полот DСтари верувања за определување на полот YСтари верувања за определување на полот BlankСтари верувања за определување на полот D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyНед Јан 30, 2011 3:00 am

jas znam deka e ako se fatis za nos masko za usta zensko
mene svekrva mi mi napravi taka i jas sum sigurna deka se fativ za nos pa za usta oni videle ko se fativ za usta i se ubeduvavme jas deka e masko ona deka e zensko
inace znam so burma i konec ako se vrti vo krug e zensko a napred nazad masko
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyНед Јан 30, 2011 3:32 am

i jas taka znam za usta zensko,za nos masko mene babami mi stavase za prvite dve se fativ za usta vistina zenski,ama za tretoto koga mi stavi ja vidov na stakloto od prozorot i namerno se fativ za nos ,koga pocna zena masko ke bide pa masko haha gi zeznav
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПон Јан 31, 2011 12:44 am

Ова со солта прв пат го слушам, ама знам имаше нешто ако клоцне прв пат на десно машко а на лево женско, и јас ако не ги помешав страниве ама мислам така беше хухуху
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПон Јан 31, 2011 1:34 am

јас знам само за цела месечина е машко, на млада месечина е женско. значи денот кога е зачнатао детето ако била млада месечина е женско ако е полна месечина е машко. нас сите верувања, сите прогнози дури и начинот на кој ја носев ќерка ни кажуваа дека е машко дете. дури едно време мм почна да се нервира и да возвраќа со лут тон дека е женско. јас си знаев од почеток и така си терав ич не му се секирав за тоа кој што рекол. инаку вообичаено е ако жената се смени во изгледот, телото се деформира, огрубе на лице демек е девојче и ја зема убавината, а ако го носите како цуцка нанапред и ако бидете разубавени демек е машко. јас имам и слика од 4Д за доказ дека е женско за сите што не ни веруваа, тоа ни беше од гинекологот зезанција хаха
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПон Јан 31, 2011 3:12 am

a uste sto mi kazaa koga prv pat ko ke klocne ako poglednam vo nekoj od moja familija ke lici na mene a ako poglednam vo nekoj od na mm familijata ke lici na nego ja izgleda se vo negovite sum gledala kopija e sin mi na mm ama ko ke bidam trudna so vtoro ko ke klocne ke mizam i ke trcam kaj moite samo ko ke odam nataka ke pazam da ne poglednam nekoj komsija pa da lici na komsijata хухуху
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПет Фед 04, 2011 12:57 am

Ако расте стомакот само нанапред (да нема ширење странично и во колкови) тогаш е машко, ако има ширење странично и во колкови тогаш женско е.

__________________________________________________
Стари верувања за определување на полот C2G9p1
Стари верувања за определување на полот LСтари верувања за определување на полот AСтари верувања за определување на полот DСтари верувања за определување на полот YСтари верувања за определување на полот BlankСтари верувања за определување на полот D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПет Фед 04, 2011 1:19 am

ili pak koj prv ke ti vleze doma za ignjat masko ili zensko takvo ke ti bide deteto
haha vrska nema barem kaj mene za site tri vleze masko ama izgleda ova e obratno
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПет Фед 04, 2011 1:27 am

Кога ќе ти речат види си ги рацете, ако ги свртиш и погледнеш дланките - машко е, а ако одозгора ги погледнеш - женско е.

__________________________________________________
Стари верувања за определување на полот C2G9p1
Стари верувања за определување на полот LСтари верувања за определување на полот AСтари верувања за определување на полот DСтари верувања за определување на полот YСтари верувања за определување на полот BlankСтари верувања за определување на полот D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот EmptyПет Фед 04, 2011 11:01 pm

LadyD напиша:
Ако расте стомакот само нанапред (да нема ширење странично и во колкови) тогаш е машко, ако има ширење странично и во колкови тогаш женско е.

за ова мм многу се нервираше, бидејќи јас анастасија ја носев како цуцка и нанапред и сите, дури и касиерките ни викаа ај честито машко ќе имате. хаха
и мм грев многу се вознемируваше дури и им обајснуваше дека е женско. количка женско бебе
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Стари верувања за определување на полот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стари верувања за определување на полот   Стари верувања за определување на полот Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Стари верувања за определување на полот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Бременост-
Отиди до: