Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Стомакот после породувањето

Go down 
АвторПорака
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyСаб Јан 29, 2011 10:28 pm

Дали успеавте да си го вратите стомакот после породувањето како пред тоа, како успеавте во тоа, држевте некоја диета, вежбавте или сам си се врати на свое место?

Јас искрено сеуште имам стомак и никако да ми ослабе, не држам диета, не вежбам, а можеби треба, до пред некое време имав оправдување дека од царскиот рез не смеев да вежбам, но сега веќе нема оправдание....
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyНед Јан 30, 2011 2:53 am

Kaj mene si ostana stomak iako se stegav so mider ama ne se povlece bas imam stomak se nadevam sega koga ke pocnam da slabeam deka ke uspeam malku da go namalam
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v

Број на мислења : 148
Female Возраст : 40
Место : Skopje

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyНед Јан 30, 2011 3:49 am

so tri rodeni deca mozam da se pofalam deka nemav ic stomak mi bese daska ramen ,e sega posto se popraviv mi ripna malce i stomakot ama ke pocnam da trcam okolu kuka pa do leto pak ke go nema вежба
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Активен член
Активен член
Sara

Број на мислења : 192
Female Возраст : 37

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyНед Јан 30, 2011 1:28 pm

Да и јас носев мидер, ама џабе, повеќе тоа имало функција за да истисне крвта од матката да се исчисти, отколку да се врати стомакот на свое место.
Во секој случај треба да се вежба вежба
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyВто Фед 01, 2011 5:21 pm

I jas imam stomak i nikako da se vrati vo normala definitivno mora da se vezba ama nikako da se nateram
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
*Ane*

Број на мислења : 67
Female Возраст : 36
Место : Skopje

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyВто Фед 01, 2011 6:25 pm

Имам ама не ми е кој знае колку голем,мора да се вежба и малку на диета па ке се среди.Орбитрекот стои како украс и закачалка нема кој да го вози хухуху
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето EmptyВто Фед 01, 2011 9:52 pm

се си имам, ама тоа сега нема врска со породувањето туку со моето јадење. кога ќе намалам со јадење се ќе си дојде на место. кога сме кај стомакот после породување искрено јас го имав до 6 месеци после породување. потоа некако сам си се повлече, зборувам баш за стомак, оној малку виснат дел, како идишана гума од точак хухуху
ама целосно телото почна да ми добива и понормален облик после 9 месеци од породувањето.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Стомакот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Стомакот после породувањето   Стомакот после породувањето Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Стомакот после породувањето
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мајчинство :: Породување-
Отиди до: