Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.
Женски свет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Користење на нокширче

Go down 
+3
BetiBup
cakegirl
Sara
7 posters
АвторПорака
Sara
Активен член
Активен член
Sara


Број на мислења : 192
Female Возраст : 42

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyСаб Јан 29, 2011 10:20 pm

Од кога почнавте да ги учите вашите дечиња да користат нокширче?
Дали имавте проблеми при навикнувањето да користат нокшир?

Ние сеуште не сме почнале иако го имам купено од пред 10 месеци но мислам дека уште не е спремен, здравје боже на пролет нека се подзатопли малце па ќе почнам да го седнувам, баш ме интересира како ќе реагира, ако реагира како на се друго темпераментно, ќе биде живи смешки хаха
Вратете се на почетокот Go down
cakegirl
Модератор
Модератор
cakegirl


Број на мислења : 111
Female

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyНед Јан 30, 2011 2:08 am

Ние купивме нокширче,ама никогас не седна на него.Пробвавме ама не сакаше.Па зедовме како скали со седиште за на шолјата и тие никогаш не ги искористивме.Дирекно на wc седеше со наша помош,потоа му зедовме како постоље да можи сам да седни и стани а сега веќе ни тоа не го користи.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup


Број на мислења : 471
Female Возраст : 41
Место : Скопје

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyНед Јан 30, 2011 2:31 am

Не ни предпоставува дека нокширот ке го сака од одма. Не седнав ни облечена туку соблечена цело време си седеше. Заедно со мене во тоалет одевме и ја седнував на нокшир за да научи дека кога ке се оди во тоалет веднаш се седнува, и така бидна но не само во тоалет преминавме и во другите соби хаххахахаа. И до ден денес користиме нокшир, а почнавме за прв пат на годинка.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyНед Јан 30, 2011 2:37 am

Sestra mi za prviot rodenden mu kupi noksirce i toa mnogu e ubavo kako smalena WC solja ama si igrase so nego nemase teorija da go sednam.Koga pocnav da go odviknuvam od peleni nemase teorija nikako nekese da sedne na nego i nekev da go forsiram pa kupiv adapter za solja i na nego bez problem si sedese ama odkako zaladi poveke pocna da si sedi na noksirot i sega samo na nego sedi na adapter samo na gosti
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
tanja.v


Број на мислења : 148
Female Возраст : 45
Место : Skopje

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyНед Јан 30, 2011 3:40 am

za prvoto kupi noksir na godinata pocetokot si igrase so nego a po pet meseci veke mockase vo nego ,vtorata isto znaese odma sto funkcija ima pa na godina i 6 mes. i ona pocna da go koristi a tretovo kupivme eden aj ke pocne da kazuva ama ni sluzese za kuklite .i eden den odime na pazar vleguvam jas vo eden dukan koga tamu noksircinja kako stolcinja sedna neke da stana pa morav da go kupam e malce bese podvrda za razlika od drugive na dve godini pocna da kazuva i da go koristime
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член



Број на мислења : 128

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyВто Фед 01, 2011 5:59 pm

Nie imame noksirce so racki od bertoni e i so topka napred za vrtenje , interesen e, znae nekogas da mocka vo nego ama retko , obicno znam sabajlecki koga ke stane odma da go sednam i ke se izmocka , ama neznae uste za sto se koristi.
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace


Број на мислења : 187

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyВто Фед 01, 2011 9:47 pm

нокшир купивме на 6 месеци кога беше ама не за да ја седнувам туку да си се здружи со него, а не да ми се плаши после од нокшир. арно ама не и се бендиса. јас бев многу против било каква варијанта на нокшир, освен најобичен бидејќи нокширот не е за играње туку му се знае намената. преијатели детенцето цел ден седеше на нокшир баш од причина што беше играчка па после не може да се научи дека е за мочкање. во градинка почнаа на 1годинка и 2 месеци мислам дека беше да ги седнуваат и ја гледам нешто и кај баба и седнува на нокшир, а дома не сака. кога тоа кај баба и било исто нокширче со тоа во градинка па моравме исто такво да купиме и за дома.кога почнавме есенва во градинка веќе бевме без пелени ама не сакаше на нокшир бараше шоља кога тоа во градинка си имаат нивна шоља и она сака на шоља па така купивме адаптер за на шоља и сега сме на шоља повеќе одколку на нокширче.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22


Број на мислења : 236
Female Возраст : 39
Место : скопје

Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче EmptyСаб Фед 05, 2011 2:35 am

mama mace se slozuvam deka klasicnite noksircinja se najdobri imam slusano za detence koe mu kupile noksirce orginal kako stolce i toa si vrzalo vo krpce deka toa e stolce i na nego se vrsi nuzda i pocnalo na stolovite da se kacuva da si vrsi nuzda znaci imalo kontraefekt
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Користење на нокширче Empty
ПишувањеПредмет: Re: Користење на нокширче   Користење на нокширче Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Користење на нокширче
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Деца :: Деца од 1-3 години-
Отиди до: