Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Кармин,лабело,сјај....

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyСре Јан 05, 2011 8:22 pm

Што најчесто користите?
Секако зависи од тоа дали сте дома,излегувате со пријатели,на работа...
Што остава повеќе впечаток,а што е покорисно за усните?
Кои производи ги користите?

__________________________________________________
Кармин,лабело,сјај.... An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
Chocolate

Број на мислења : 305
Female Возраст : 32
Место : Скопје

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyНед Јан 09, 2011 12:49 am

Користам лабело Rosal Lip Balm. Лабелото е покорисно за усните, а повеќе впечаток остава карминот. Ретко користам кармин. Преферирам лабело.

__________________________________________________
Кармин,лабело,сјај.... As1cF2c-M240010MDAwMTUwbHwwMDAzNDVsanxXaXRoIG15IGxvdmUgdG9nZXRoZXI
Вратете се на почетокот Go down
Nina
Нов член
Нов член
Nina

Број на мислења : 23

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyПон Јан 10, 2011 2:28 pm

најчесто користам лабело, моментално го имам плавото на нивеа, кармин многу ретко ставам, скоро никогаш, а последнава година користам виолетов сјај за уста flormar 10 и супер е, многу ми одговара
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyЧет Јан 20, 2011 5:21 pm

Во зима најмногу страда нашата кожа, коса и усни

а некако најмногу се приметуваат сувите усни. Овој естетски проблем го оневозможува убавото шминкање на усните, а својот најдраг црвен руж мора да го оставите на страна се додека повторно немате нежни усни.

Кожата на усните е тенка и чувствителна, а сама не може да ја создаде влажноста која и е неопходна. Испуканите усни не се сами естетски проблем, тие можат да доведат и до создавање на инфекции, херпси, но и алергии.

Никаде без балсам
Од дома немојте да излегувате без балсам за усни во чантата. Тој ќе ја пружи влажноста и ќе ги направи вашите усни меки, а многу од нив пружаат и природен сјај така да во текот на денот нема да морате да користите сјај или руж за усни. Избегнувајте ефтини производи кои нема доволно да ги нахранат вашите усни.

Припазете препаратите кои ги користите да содржат витамин Е, кој го поттикнува обновувањето на кожните делови, што воедно значи дека вашите испукани и суви усни побрзо ќе се опорават.

Пред спиење секогаш нанесувајте дебел слој на козметички производ на усните со што они во утрово би биле убави и нежни. Одличен избор е вазелин, особено оној за подочници околу очите.

Можеби ви се чини дека козметичките препарати од камилица делуваат смирувачки, но стручњаците нагласуваат дека ти се најлош избор. Преферирајте ги оние на база на мед.

Најлошо што може да направите е лижење на усните поради што тие стануваат чувствителни и се сушат.
Справете се со испуканите усни
Можеби во зима помалку уживате на сонце, но УВ зраците се и натаму активни. Поради тоа користете креми со заштитен фактор.

Пилинг за усни
Во зима е неопходен пилинг за усните со што тие би биле меки и нежни. Еднаш до два пати неделно посветете се на своите усни. Во аптеките можете да купите специјални производи за пилинг на усните, но истотака можете да направите и свој. Едноставно измешајте малку мед со шеќер и со смесата масирајте ги усните (околу една минута). По тоа оставете неколку минути смесата да се упие, а потоа соберете ја со помош на миризливи марамчиња. Шеќерот делува ако пилинг, а медот усните ги прави меки.

За пилинг може да ви послужи четка за заби, само пазете да биде мека. Масирајте околу една минута, а тоа нанесете дебел слој на мед и оставете го да се впие неколку минути. Остатокот соберете го со миризливи марамчиња.
Извор

__________________________________________________
Кармин,лабело,сјај.... C2G9p1
Кармин,лабело,сјај.... LКармин,лабело,сјај.... AКармин,лабело,сјај.... DКармин,лабело,сјај.... YКармин,лабело,сјај.... BlankКармин,лабело,сјај.... D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Ljubov
Нов член
Нов член
Ljubov

Број на мислења : 4
Female Место : Skopje

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyСаб Јан 22, 2011 12:33 am

ЛејдиД браво за текстот за нега на усни, ми се бендисува кога има некакво објаснување на темата ;)

Не можам без лабело-долго време сум навлечена на Росал, у моментов го имам она, мислам беше Pretty girl :) Супер е, остава нежно, дискретно светкаво слојче...
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyСаб Јан 22, 2011 12:59 am

сега заборавам да ставам инаку најчесто користам сјај за усни, а ако имам проблем со устата, на пример малку да е исушена тогаш си ставам мед. лабело користев ама некако вкусовите не ми се погодија па си останав на сјај. користам и кармини ама немам навика да го обновувам.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyПон Јан 24, 2011 2:07 pm

ne koristam nisto osven ponekogas karmin vo posebni priliki.Moze e cudno ama nisto nemozam da trpam na usta sum probala mnogu pati ke stavam i za 1 min go vadam i karmin koga ke stavam trae kratko vreme
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... EmptyЧет Фед 10, 2011 2:43 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Кармин,лабело,сјај.... C2G9p1
Кармин,лабело,сјај.... LКармин,лабело,сјај.... AКармин,лабело,сјај.... DКармин,лабело,сјај.... YКармин,лабело,сјај.... BlankКармин,лабело,сјај.... D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
Кармин,лабело,сјај.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кармин,лабело,сјај....   Кармин,лабело,сјај.... Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кармин,лабело,сјај....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: