Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Трошоци за свадба

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Трошоци за свадба   Вто Јан 25, 2011 11:36 pm

Колкави ви беа трошоците?Како се справувате со трошоците околу свадба, дали имаше делови каде што штедевте, и делови каде што не жалевте колку ќе платите-едноставно ви беше важно како ќе изгледа? И доколку сега би требао да правите свадба по прв пат, дали повторно ќе вложувавте толку?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Трошоци за свадба   Сре Јан 26, 2011 12:46 am

па јас и мм имавме 6 месеци да се спремиме за свадбата. баш добро ни дојдоа и некои попусти кои беа во тој период како на пример за оделото на мм, со мојата шнајдерка си закажав термин за венчаницата, таа ми кажа каде има материјал каков што барам, па фатив и некој попуст за чипката, пред матурите да почнат, чевлите си ги купивме по редовна цена ама пак си ги носевме и после свадбата. е сега ние немавме некои големи подготовки и прилично брзо се средивме бидејќи и немавме некоја голема свадба, со 95 луѓе најблиски+не сакавме некои работи како на пример снимање со камери па гледање на филмови после овој вака оној онака, имавме само сликар и тоа сите сликања беа пред да почне веселбата, така да веројатно и тука се заштеди. немавме зурли и тапани, китења и слични обичаи, многу терсене бре сме биле.Ај доста пишувам. искрено сите се изненадија колку практично економични сме биле, а супер си поминале. тоо
Вратете се на почетокот Go down
 
Трошоци за свадба
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Свадба-
Отиди до: