Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Проблеми со забите

Go down 
АвторПорака
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Проблеми со забите Empty
ПишувањеПредмет: Проблеми со забите   Проблеми со забите EmptyПон Јан 24, 2011 11:28 am

Морав да ја отворам оваа тема, многу од нас патат со забите.
Јас искрено многу патам, забите ми се крш, пред паѓање! Затоа ве молам пишете дали имате слушнато или користено некоја крема за да ги мачкам забите или пак некоја таблетка да ја пијам лелел ми е страф, забите ке ги изгубам. Ми се ронат од корен, неможам да ги солувам, многу ми се меки, цел живот сум по забари и пак ништо.
Кристам една крема за забите моментално GC Tooth Mousse - creme wit bio-available calcium and fhosphate,Лакалут паста за заби од Флуор и Лакалут за испирање сензитив.
Цел живот ги менував забарите од што според мене не ги бидуваше, ке ми направе заб и пломбата после недела дена одма паѓаше! Сега одам кај една забарка, се вика Веснаивее блиску до Веро2 и сум задоволна. Еве и вечер сум кај неа, али како ми ејезиво кога треба да буши со машинката аууууу, ужас!

Имате ли и вие проблеми со забите, дај пишете некој совет?
Ако знаете некој лек што се прави за белеење на заби ке ми биде добредојден!

__________________________________________________
Проблеми со забите ZrxTm12
Проблеми со забите 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
 
Проблеми со забите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Здравје :: Здравјето на возрасните-
Отиди до: