Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 турцизми :)

Go down 
АвторПорака
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
Mimi22

Број на мислења : 236
Female Возраст : 35
Место : скопје

турцизми :) Empty
ПишувањеПредмет: турцизми :)   турцизми :) EmptyПон Јан 24, 2011 12:31 am

Колекција на поинтересните турцизми. Некако сега добиваат смисла сите наши „сленговски“ изрази за одредени работи. Во секој случај одлична забава...МАНЕКЕН - дуздисан калтаба

ПИЈАНИЦА - ќор ќутук

СЕМАФОР - ишарет фенер

ЗАПЕК - алјаз газ

НОВОРОДЕНЧЕ - сефте чоџук

БЛИЗНАЦИ - сарадан чоџук

ГРУПЕН СЕКС - буљук фукара

БИНГО - ќелепур к’смет

РАСПУШТЕНИЦА - сиктер ан’ма

ПРЕМИЕР - далаверџи чауш

МИНИСТЕР - резил чауш

ПРАТЕНИК - орта калпазан

АМБАСАДОР - џенем суртук

САКСОФОН - тенеќе зурла

ВОЈСКА - чифте сурија

БРАК - ујгун јарем

ВЕСНИК - абер јазија

ФАРМЕРКИ - ѕевгар ѕиври

ЦАРИНИК - арач намќор

СТЕЧАЕЦ - ептен борчлија

АЛАДИНОВА ЛАМБА - ѓурулти бардак

ПАДОБРАНЕЦ - чад’р будала

ОГЛЕДАЛО - карши сурат

ЛИМЕНКА ПИВО - тенеќе бира

СЕПАРЕ - башка лезет

МОБИЛЕН - џенем абер јок гајтан

ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ - алтан биљбиљ

БРЗА ПОМОШ - турбо еким

ТЕЛЕВИЗОР - сурат кути

ПОВРАТЕН БИЛЕТ - пишман карта

КОЈОТОТ - ем баксуз ем абдал

ЛЕКАР-СТАЖИСТ - аџами еким

ШВАЛЕРКА - јабанџи мерак анама

СОПРУГА - дибидуз баксуз

СОПРУГ - тапија абдал

ВИАГРА – резил иљач

КОНДОМ – лезет најлон

СИДА ТЕСТ – резил проба

ЗЛАТЕН ДАБ – алтан ќутук

КИНДЕР ЈАЈЦЕ – чоџук ташак

ЛИЧНА КАРТА – сурат тапија

ПАСОШ – џенем сурат тапија

ШВАЛЕР – резил ортак

СВЕКРВА – катил ан..ма

ПЕДЕР – г..з мераклија

КАБЕЛСКА ТЕЛЕВИЗИЈА – гајтан ѓурулти кути

КЛАДИЛНИЦА – апаш чекмеџе

КОМПЈУТЕР – ѓурулти есапџија

ЗАСТАВА 101 – КОНФОРТ - барјак бир ич бир – раатл..к

ШТАЛА – муу харем

ШВЕДСКА МАСА – јагма софра

ПЕНДРЕК – сус гума

ПОЛИЦАЕЦ – сус гума ефенди

ЦРЕШОВО ТОПЧЕ – ѓурулти дибек

АПТЕКАР – еким бакал

ИНКАСАТОР – зијан есапџија

АДВОКАТ – јанл..ш пезевенк

ФУДБАЛСКИ СУДИЈА – шејтан кабаатлија

ШАЛТЕРСКИ РАБОТНИК – јанѕа јавашлија

ШМИНКЕРКА – сурат тафраџика

СТАР ЕРГЕН – маанџи ќопек

СВАДБА – узур џева

МЛАДОЖЕНЕЦ – јарем к..сметлија

ВДОВЕЦ – куртул сајбија

РАМКОВЕН ДОГОВОР – таксират пазарл..к
хухуху хухуху
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

турцизми :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: турцизми :)   турцизми :) EmptyПон Јан 24, 2011 1:24 am

палец и овие не се лоши, ама на хрватине им нема рамни laugh

__________________________________________________
турцизми :) C2G9p1
турцизми :) Lтурцизми :) Aтурцизми :) Dтурцизми :) Yтурцизми :) Blankтурцизми :) D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
турцизми :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: