Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Насилство

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Насилство   Нед Јан 23, 2011 9:27 pm


Дали сте се сретнале со семејното насилство,лично или на познаници? Како вие би реагирале на насилството, дали би превземале одредени мерки за да го спречите тоа?

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Пет Фед 18, 2011 3:08 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Нед Јан 23, 2011 10:03 pm

Mislam deka ne bi sedela so maz nasilnik od sekogas sum se uzasnuvala koga ke vidam ili slusnam za zeni koi se zrtvi na nasilstvo a seuste sedat so toj maz i go trpat.Mislam deka se toa zeni so nedovolno hrabrost da se sprotistavat i da si zaminat cesto od sram ili od nemok.Ama takvite zeni treba da pobaraat strucna pomos za da go sprecat nasilstvoto ne se tie predmeti za nekoj da se izivuva so niv
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Пон Јан 24, 2011 12:08 am

Недај боже за такво нешто, никој од нас не знае што има покрај себе, испод мира триста вира, кој ли знае како ке бидат понатака иако се сега цвеќиња

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Пет Јан 28, 2011 4:12 pm

За среќа, дечко ми не е насилен. Не покажал агресивност спрема мене.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Пет Јан 28, 2011 8:33 pm

па најчесто тие што се злоставувани имаат грижа на совест дека тие се нешто криви за неговото/нејзиното однесување. мислам дека не се само жените злоставувани туку и децата, а има и мажи кои се жртви на своите жени, помал број но сепак ги има. за жал жртви можат да бидат од различни структури на образование.
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Саб Јан 29, 2011 12:12 am

Фала богу и мм е многу прибран,ретко вика и покажува агресивност,и фала му на бога не пие па да му се спојат жичките несакајќи.
А имав еден дечко со кој што бев две години,пијаница не видена,сега се чудам како сум можела да бидам со него тогаш бесен,еднаш за ништо баш буквално ме истепа и од тогаш очи не сум му видела,страшно беше ,никој да не доживее,а до тогаш немаше рака кренато на мене,ама како што кажа некој погоре испод мира триста вира. бесен
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Саб Јан 29, 2011 12:24 am

ne samo mazite i zenite znaat da bidat nasilni ,poznavam eden par imaat 4 deca zenata postojano go tepa mazoti i toa na ulica koga ke se zatepaat cudo ,stvarno im se cudam kakov zivot imaat tie deca
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Саб Јан 29, 2011 4:17 am

Nema pravilo tanja deka samo mazite se nasilni ima i mnogu zeni koi to se nasilni nemoj da se cudis svetov e otiden predaleku
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Чет Фед 10, 2011 4:06 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
tuna
Баниран
Баниран


Број на мислења : 4
Место : Вистинската жена НЕ изневерува маж!

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Пет Фед 11, 2011 9:25 pm

mama Mace напиша:
а има и мажи кои се жртви на своите жени
ехеее има и тоа колку само што државата не е полово рамноправна, иначе повеке се маши, само колку мажи се психички малтретирани од жените и колку и физички... ама не кажуваат оти тоа било срам, маж да биде тепан од жената а од друга страна мажите не се заштитени од државата (феминистички закони имаме) па се плашат да пријават оти после тоа следи развод, страдање на децата и пари за алиментација која секако ке заврши за шминки и дотерување
Вратете се на почетокот Go down
http://en.wikipedia.org/wiki/Men%27s_rights
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Насилство   Пет Фед 11, 2011 10:47 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Насилство   

Вратете се на почетокот Go down
 
Насилство
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Семејството и бракот :: Брак-
Отиди до: