Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Критериуми за партнер

Go down 
АвторПорака
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Нед Јан 23, 2011 8:28 pm

па тоа што сакав тоа и најдов или тоа мене ме најде, како и да е мојот критериум беше да можам со тој човек да се разберам, муабет да направам, што би се рекло да имаме исти интереси. и така бидна. сакаме иста литература, исти ставови имаме по скоро сите прашања, дебатираме ама не пробуваме да се убедиме доколку ни се разликуваат ставовите, сакаме исти филмови.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Пет Јан 28, 2011 3:48 pm

Отсекогаш сум сакала оној што ќе ми биде дечко да има разбирање спрема мене, да ме поддржува, да ме цени и почитува како личност, да не е пијаница, и др. Сите овие критериуми ги поседува дечко ми.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 34
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Пет Јан 28, 2011 8:09 pm

Sakav da me pocituva da imame razbiranje da ne pie prekumerno da bide romanticen osven romantikata drugoto go poseduva mm
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Пет Јан 28, 2011 11:14 pm

da ne e zenkar ,da ne e kockar i da ne e nasilnik,i da ne e pijanica
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Пет Јан 28, 2011 11:50 pm

Да ме почитува,да има разбирање,да знае да ме насмее,и пред се да има убави прсти и нокти на рацете ,тоа ми е битно,може најбитно хухуху
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Вто Фед 01, 2011 6:26 pm

Хм се замислив, од физички изглед сакав да е повисок од мене за да можам да носам штикли, и да е крупно граден мислем на градите,несакам слаби со ребра.Тоа и добив.
Од духовна страна да имам одлична комуникација,ведар и насмеан,да ме почитува целосно,секако никако да не е женкар,да лута по кафани,да е одговорен па и на телефонски јавувања,искрен и добар, и да е од добро нормално семејство.И тоа добив.
Е сега малку е срамежлив, и некогаш не многу збори ама ништо страшно и во тоа најдов цака.
Се на се добра сам се удала хухуху

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   Вто Фед 01, 2011 7:55 pm

Мојот критериум е како прво физичкиот изглед, одсекогаш сум сакала мм да е повисок од мене, да има убави очи и заводлив поглед. Гледав во изборот да се разбираме првин,да ме почитува како жена и личност, а не да ме гледа како трофеј. Да се усогласуваме со мислите и идеите, сакав да биде романтичен но - се нема добро како што јас сакам аххахахха.
Едноставно сакав да биде свој, без навреди, уценувања и превари.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Критериуми за партнер   

Вратете се на почетокот Go down
 
Критериуми за партнер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Во светот на љубовта :: Љубов-
Отиди до: