Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

  Марфиеви мисли и закони

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

 Марфиеви мисли и закони Empty
ПишувањеПредмет: Марфиеви мисли и закони    Марфиеви мисли и закони EmptyСаб Јан 22, 2011 10:14 pm

Марфиевите закони важат за едни од најинтересните и секогаш точни. Во продолжение е направена комбинација од најинтересните Марфиеви мисли и...... закони во комбинација со мисли од познати личности и филозофи.

Тема се мажите, жените и бракот.

1. Ако не се ожениш ќе се покаеш. Ако се ожениш ќе се покаеш уште повеќе.

2. Бигамија значи една жена вишак. Моногамија исто така.

3. Кога мажите би знаеле како жените го поминуваат времето кога се сами, никогаш не би помислиле да се оженат.

4. Љубовта е нешто идеално, бракот е нешто реално. Предупредување: мешањето на идеално со реално е опасно.

5. Ако се плашиш од осамност, никогаш немој да се омажиш.

6. Кога ќе се заштитиш самиот себе, ожени се и заштити некој друг.

7. Најдобар маж за било која жена е археолог. Колку е постара- толку му е поинтересна.

8. Кога паровите не би живееле под ист покрив, би имало многу повеќе среќни бракови.

9. Должината на бракот е обратно пропорционална со парите вложени во венчавката.

10. За сите несреќни бракови, виновни се мажите кои немаат мозок.

11. Никаде не пишува дека твојот сопруг баш никогаш не е во право.

12. Кога се друго ќе пропадне, пробај да направиш како што ти советува жена ти.

13. Во секој пар има барем еден идиот. Не е реткост ни да се двајца.

14. Чевлите ќе почнеш да ги ставаш на место откако ќе нагазиш на сопствените омилени чевли.

15. Никогаш немој да дозволиш тој да почувствува дека си подобра од него.

16. Ако му кажеш на маж ти да купи 5 работи од продавница, и во последен момент му додадеш уште една, тој ќе ги заборави првите 2 со гаранција!

17. Еден брачен пар е добро споен кога двајцата сопружници ќе почувствуваат желба за расправија во исто време.

18. На кој начин да се согласите со сопругот за домаќинските работи, неговите по правило ќе бидат полесни.

19. Поклоните кои и ги купуваш на својата жена никогаш не се така погодени како оние кои и ги купува комшијата на неговата.

20. Парталчињата на жените се шират се додека не ги превземат сите расположливи плакари низ домот.Марфиеви еротски закони

Секс - табу или не, најчесто нешто без кое не можеме. Како звучат Марфиевите закони врзани за сексот прочитајте подолу. И, ако не сте знаеле...... сексот е една од деветте причини за реинкарнација. Останатите не се важни!

1. Единствен лек за секс е уште повеќе секс.

2. Сексот е 50% она што сте го добиле и 50% она што луѓето мислат дека сте го добиле.

3. Невиноста може да се лечи.

4. Квалитетите со кои жената го привлекува мажот, се најчесто оние кои први исчезнуваат.

5. Сексот е наследен. Доколку вашите родители никогаш го немале големи се шансите и вам да ви биде исто.

6. Пред да го најдете принцот мора да бакнете многу жаби.

7. Сакај го блискиот, но не дозволувај да те фатат.

8. Љубовта е хемија, сексот - чиста физика

9. Секс е збор од 4 букви на кој му е потребен збор од 5 букви за да добие целосно значење.

10. Никогаш немој да имаш секс со жена која е уморна или одморена.

11. Жената никогаш не го заборава мажот кој можела да го добие, а мажот жената која не можел да ја има.

12. Не е важна должината на диригентската палка туку магијата во неа.

13. Убавината се вовлекува под кожа, грдотијата оди до коски.

14. Мажот е само маж, а добриот велосипед е возило.

15. 9 од 10 забари препорачуваат орален секс.

16. Религиозноста не е превентива за сексот. Таа е превентива за уживање во него.

17. Харфата е гол клавир.

18. Две купатила во домот штетат на соработката.

19. Двајца се друштво, тројца - оргија.

20. Прво брачно правило - ако си во право брзо извини се.

21. Барај прошка денес - утре можеби нема да се чувствуваш виновен.

22. Многу нешта се подобри од сексот. Многу се полоши. Но, не постои ништо како сексот.

23. Мажот е среќен со која било жена се додека не ја засака.

24. Сексот е една од деветте причини за реинкарнација. Останатите не се важни!
Извор
________________________________________________________________________________________

Пишувајте најразлични Марфиеви мисли и закони.........

__________________________________________________
 Марфиеви мисли и закони C2G9p1
 Марфиеви мисли и закони L Марфиеви мисли и закони A Марфиеви мисли и закони D Марфиеви мисли и закони Y Марфиеви мисли и закони Blank Марфиеви мисли и закони D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Марфиеви мисли и закони
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: