Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

  Нокти на нозете

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

 Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Нокти на нозете    Нокти на нозете EmptyСаб Јан 22, 2011 12:24 am

Што превземате во одржувањето на ноктите на нозете, колку внимавате на нивниот изглед и дали редовно ги средувате?
Јас зимно време еднаш неделно ги средувам со дотеруванње. Летно време каква шарка на раце таква шарка и на нозе, маникир на раце маникир на нозе. Многу сакам средени нокти. А и ме бива за шарање, си имам професионални четки,иглички,печати,лакови,циркони... така да се сама си изработувам и узивам.

Исто така дали ви се случува ноктот да ви враснува во месото, и како се справувате со него, дали тоа справување е привремено или сте се опоравиле? Јас од враснат нокт патам веќе 4-5 години, на левата нога, палецот. Долго време имав огромни болки, одев на операции, но ништо не помага.Сега ми препорачуваат да одам на пластичар, но некако веќе немам храброст. Почнав сама да го засекувам некако и еве фала богу веќе 7-8 месеци сум подобро. Но сепак не е тоа тоа кога на периоди е во ред а после повторно болки и се друго.

__________________________________________________
 Нокти на нозете C2G9p1
 Нокти на нозете L Нокти на нозете A Нокти на нозете D Нокти на нозете Y Нокти на нозете Blank Нокти на нозете D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

 Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете    Нокти на нозете EmptyСаб Јан 22, 2011 1:15 am

јас сакам ноктите и зиме и лете да ми се средени и со лак. не одам на педикир тоа сама си го правам и јас тоа го викам време за сам со себе, да си посветам внимание на себе.
е сега за вториот дел за враснување на нок во месо јас си имам многу одамна проблем кој го средив со операција после породување бидејќи веќе стана проблем кој мораше пластичар да го среди. инаку предходно и јас сама си го средував ноктот не го сечев длабоко туку рамно и над месото во кое ми влегуваше. на пластика од двете страни ноктот на десната нога ми го засекоа и ми го исвадија од корен така да тој повеќе нема да расте, ама па не изгледа чудно ептен ако ги доближам двата палци се познава дека се различни инаку во сандали со отворени прсти, кога ноктите се лакирани само јас и тие што знаат можат да заприметат разлика.за операцијата ќе кажам дека е болна пред и после бидејќи тука има многу нервни завршетоци, 3 дена нема станување од кревет, па уште 3-4 дена ограничено движење и после втората контрола ако се е во ред ќе ви дозволат да шетате во широки патики или чевли или отворени папучи е најдобро.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

 Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете    Нокти на нозете EmptyЧет Фед 10, 2011 3:56 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
 Нокти на нозете An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
 Нокти на нозете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нокти на нозете    Нокти на нозете Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нокти на нозете
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Мода и убавина :: Лице и тело-
Отиди до: