Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Како стареам...

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Како стареам...   Пет Јан 21, 2011 9:42 pm

*Сфатив дека колку и да се трудиш, некои луѓе ќе останат глупи.

*Сфатив дека требаат години за да изградиш доверба,
а потоа
 доволен е само сомнеж, не доказ, за таа да се урниса.

*Сфатив дека не треба да се споредуваш со другите –
посјебани се отколку што си мислиш.

*Сфатив дека депресијата е само гнев без ентузијазам.

*Сфатив дека возраста е прескапа цена за зрелоста.

*Сфатив дека сме одговорни за своите постапки, освен ако не
 сме ѕвезди.

*Сфатив дека вештачката интелигенција е многу послаба од природната глупост.

*Сватив дека на доброто со добро му се враќа.

*Сватив дека семејството и патртнерот се изворот на животот.

*Сватив дека политиката и недемократијата владее насекаде.

______________________________________________________________________

нека и вашите постови бидат...што сте сваќале во животот

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Пет Фед 18, 2011 4:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
mama Mace
Активен член
Активен член
avatar

Број на мислења : 187

ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Пет Јан 21, 2011 11:11 pm

живот је такав чупав и длакав иде полако зеза те свако.
(незнам превод па затоа вака пишав)
-дали ќе направам вака или онака не е битно важно и во двата случаи јас сум крива па затоа почнав да си правам мене како што ми одговара па ако сум крива барем жал да не ми е.
Вратете се на почетокот Go down
Meryl Streep
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 6

ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Нед Фед 06, 2011 10:55 pm

Сватив дека Lady D е навистина во право
И сватив дека навистина треба да и кажеме големо фала
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Нед Фед 06, 2011 11:06 pm

Многу убав пост, сите еден ќе сватиме дека сме гости на овој свет.
Живееме живот во кој секое утро треба да сме благодарни што сме живи и здрави и што сме до саканите. цвет

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   Чет Фед 10, 2011 4:02 pm

Се селиме на новиот форум :welcome:
http://www.zenskitajni.com/

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Како стареам...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Како стареам...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: