Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Опера и балет:Инфо

Go down 
АвторПорака
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Опера и балет:Инфо Empty
ПишувањеПредмет: Опера и балет:Инфо   Опера и балет:Инфо EmptyПет Јан 21, 2011 8:31 pm

МАКЕДОНСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

Кеј Димитар Влахов бб.
1000 Скопје , Р. Македонија
Билетара на Македонска опера и балет +389(02) 3118 - 451 , +389(02) 3126 - 199


22.01.2011 (САБОТА):
"СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА"
* Почеток: 12:00 часот
* Локација: МОБ
Кореограф: Вотолд Борковски
Музика: Богдан Павловски

23.01.2011 (НЕДЕЛА):
"ЈОВАНЧЕ И МАРИКА" - Оперска бајка
* Почеток: 12:00 часот
* Локација: МОБ

26.01.2011 (СРЕДА):
"ВРАТИ" - Модерен балет
* Почеток: 20:00 часот
* Локација: МОБ

28.01.2011 (ПЕТОК):
"ЉУБОВЕН НАПИТОК" - Опера
* Почеток: 20:00 часот
* Локација: МОБ

29.01.2011 - 30.01.2011 (САБОТА и НЕДЕЛА):
"СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА"
* Почеток: 12:00 часот
* Локација: МОБ
Кореограф: Вотолд Борковски
Музика: Богдан Павловски

31.01.2011 (ПОНЕДЕЛНИК):
"ВРАТИ" - Модерен балет
* Почеток: 20:00 часот
* Локација: МОБ


Извор

__________________________________________________
Опера и балет:Инфо An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
 
Опера и балет:Инфо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Култура и уметност :: Филм и театар-
Отиди до: