Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Брак - доживотна робија ;)

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 8:01 pm

ДЕФИНИЦИИ НА БРАКОТ

1. ЖИВОТНА:Во бракот ни една жена не го добива она на што се надевала и ниту еден маж не се надевал дека ќе го добие тоа што го добил.

2.ПРАВНА:Бракот е доживотна робија во која осудените можат да бидат ослободени само ако лошо го владеат.

3. МАТЕМАТИЧКА:Бракот е собирање на тормозење ,одземање на слобода ,множење на одговорност и делење на пари .

4.ВОЕНА:Бракот е војна во која спиеме со непријателот .

5.ЗДРАСТВЕНА:Бракот е најбрз начин да се здебелиш.

6.ФИЛОЗОВСКА: Бракот е место каде заемно се делат и решаваат проблеми кои не би ги имале кога не би биле во брак.

7.СЕКСУАЛНА:
а) ПОРАНО 2 пати дневно ......... ПОТОА 2 пати неделно ;
б) ПОРАНО Те оставала без здив ......... ПОТОА Те гуши;
в) ПОРАНО Треска во сабота навечер ............ПОТОА Фудбал во недела навечер
г) ПОРАНО Се прашувам што би правел без неа .......... ПОТОА Се прашувам што би правел со неа
д) ПОРАНО Еротично ......... ПОТОА Невротично
ѓ) ПОРАНО Вчера спиевме на каучот ........ПОТОА вчера побегнав од неа и спиев на каучот

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) C2G9p1
Брак - доживотна робија ;) LБрак - доживотна робија ;) AБрак - доживотна робија ;) DБрак - доживотна робија ;) YБрак - доживотна робија ;) BlankБрак - доживотна робија ;) D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 8:37 pm

Кога ќе се омажите...

Ова е типичен пример како се менуваа нештата кога ќе стапите во брак. Како се однесува мажот после 7 дена, 7 месеци и после 7 години брак? Проверете дали има вистина!1. Оженет 7 дена – Те сакам!
- Оженет 7 месеци – Секако дека те сакам!
- Оженет 7 години – Да не те сакав до сега ќе си отидев!

2. Оженет 7 дена – Драгааа, стигнав!
- Оженет 7 месеци – Здраво, дали е сè во ред?
- Оженет 7 години – Ме бараше некој?

3. Оженет 7 дена – Драгааа, те бара мајка ти!
- Оженет 7 месеци – За тебе.
- Оженет 7 години – Телефон.

4. Оженет 7 дена – Потполно се согласувам со тебе.
- Оженет 7 месеци – Не се согласувам со тебе за тоа.
- Оженет 7 години – Ти глупа си или што?

5. Оженет 7 дена – Преубава си во овој фустан.
- Оженет 7 месеци – Пак нов фустан?
- Оженет 7 години – Колку го плати?

6. Оженет 7 дена – Драга, вечерва го има твојот омилен филм
- Оженет 7 месеци – Дали си сигурна дека сакаш да го гледаш тој филм?
- Оженет 7 години – Не, вечер ќе се гледа фудбал!
Извор

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) C2G9p1
Брак - доживотна робија ;) LБрак - доживотна робија ;) AБрак - доживотна робија ;) DБрак - доживотна робија ;) YБрак - доживотна робија ;) BlankБрак - доживотна робија ;) D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 9:09 pm

Мажите и нивните навики. Жените и нивните коментари на машките навики. Колку и да сакате, верувајте дека од жена нема никогаш да дочекате......да слушнете некоја од овие реплики:1. Слободно остави ја даската подигната, така ми е полесно за чистење.

2. Мислам дека влакнестиот задник е баш секси.

3. Немој да ги фрлаш тие стари маици, дупките под пазуви се слатки.

4. Нема ни да те лижнам, ако не ми дадеш да голтнам.

5. Уууу, стварно е 25cm!

6. Со овој фустан, задникот ми изгледа навистина мал.

7. Подригнувањето е секси.

8. Погрешив, изгледа пак си во право.

9. Секако дека би сакала групен секс со тебе и мојата најдобра другарка.

10. Што не одиш со другарите на стриптиз?

11. Бегај, јас ќе возам... сакам градска гужва.

12. Ајде да ја прескокнеме оваа драма со Џорџ Клуни и да гледаме фудбал.

13. Разбирам.

14. О, да... во која дупка сакаш!
[url= Од жена нема да слушнеш...]Избор[/url]

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) C2G9p1
Брак - доживотна робија ;) LБрак - доживотна робија ;) AБрак - доживотна робија ;) DБрак - доживотна робија ;) YБрак - доживотна робија ;) BlankБрак - доживотна робија ;) D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 9:19 pm

Со неполна година стаж во брак ќе коментирам на последниот постот на LadyD

1.- Оженет 7 месеци – Секако дека те сакам! -Не е точно

2.- Оженет 7 месеци – Здраво, дали е сè во ред? -Не е точно

3.- Оженет 7 месеци – За тебе.-Не е точно

4.- Оженет 7 месеци – Не се согласувам со тебе за тоа.-Многу многу ретко.

5.- Оженет 7 месеци – Пак нов фустан?-Не е точно

6.- Оженет 7 месеци – Дали си сигурна дека сакаш да го гледаш тој филм?-Не е точно

Немој да мислите ако не е точно е се идеално,ама засега е вака.
Јас бракот го препорачувам кревет

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
Сонце

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 10:11 pm

12. Ајде да ја прескокнеме оваа драма со Џорџ Клуни и да гледаме фудбал.


Оваа реченица може да ми излета,ама само некогаш Брак - доживотна робија ;) 442638 пуканки

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) An1cHhS0g410010Nzc3MjRsfDI1NjQzOTFsYXx6YWxqdWJlbmkgdm8gYnJhaw
Вратете се на почетокот Go down
tanja
Модератор
Модератор
tanja

Број на мислења : 63
Female Возраст : 35

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Јан 21, 2011 10:18 pm

11. Бегај, јас ќе возам... сакам градска гужва.

е ова го викам, ама што да правам кога не ми дава јас да возам автомобил побезбедно било така за околината замислен

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) Dev223pr___
Вратете се на почетокот Go down
Lion
Нов член
Нов член
Lion

Број на мислења : 13
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyЧет Фед 03, 2011 1:06 am


Vila rece bracnom paru:á

- "Za uzoran brak od 35 godina, ispunicu vam svakom po jednu zelju"á

- "Zelim putovanje oko svjeta sa svojim najdrazim muzicem"- rece zena.á

Vila zamahnu svojim stapicem, i abrakadabra! - dvije karte se stvorise u njenoj ruci.á

I dodje muzev red. On razmisli na trenutak i rece:á
- "Dakle ovaj trenutak je vrlo romantican, ali prilika kao ova se pruza samo jednom u zivotu. Dakle ... zao mi je moja ljuba vi, ali moja zelja je da imam zenu 30 godina mladju od sebe".á

Zena je bila duboko razocarana ali, zelja je zelja. Vila zamahnu stapicem, i abrakadabra!...á
Odjednom muz postade star 90 godina...á

Pouka:á
Muskarci su mozda pokvareni, ali Vile su ipak ........ ZENE
Вратете се на почетокот Go down
mama Mace
Активен член
Активен член
mama Mace

Број на мислења : 187

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyЧет Фед 03, 2011 1:49 am

хухуху хухуху
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
BetiBup

Број на мислења : 471
Female Возраст : 36
Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyПет Фед 04, 2011 10:47 am

Лион секоја чест, ме изнасмеа Брак - доживотна робија ;) 879981

__________________________________________________
Брак - доживотна робија ;) ZrxTm12
Брак - доживотна робија ;) 4l2Am12
Вратете се на почетокот Go down
Lion
Нов член
Нов член
Lion

Број на мислења : 13
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyСаб Фед 05, 2011 10:35 pm

Rostilj je jedina vrsta spremanja hrane koju muskarci poznaju, a izgleda ovako:1. Zena ode do prodavnice i kupi sve potrebno,

2. Zena napravi salatu, povrce i desert,

3. Zena pripremi meso za rostilj, poreda ga na tacnu i odnese do rostilja gdje muskarac ceka i pije pivo,

4. Muskarac poreda meso po rostilju,

5. Zena udje u kucu da provjeri povrce i postavi sto,

6. Zena izadje van da kaze muskarcu da meso gori i da ga treba skidati,

7. Muskarac skida meso s rostilja i dodaje zeni da ga nosi,

8. Zena ga postavlja na sto i servira,

9. Svi hvale muza kako je dobro ispekao rostilj i govore zeni kako je srecnica s takvim muzem,

10. Zena nakon vecere posprema sto i pere sudje,

11. Muskarac pita zenu da li je zadovoljna sto je imala "slobodno vece" i kad ga ona pogleda ispod oka, on gundja kako ima zena koje nikad nisu zadovoljne.
Вратете се на почетокот Go down
Lion
Нов член
Нов член
Lion

Број на мислења : 13
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyСаб Фед 05, 2011 10:45 pm

КАКО АМЕРИКА ЌЕ ОСТАНЕШЕ "НЕОТКРИЕНА"
Единствена причина зошто Кристофер Колумбо можел да ја открие Америка е дека: не бил ЖЕНЕТ! Да бил оженет, Колумбо ќе требал да се справи со следново:

- А зошто мора баш ти да одиш?

- А зошто не пратат некој друг? Што си ти?

- Тебе се ти е тркалезно! Дали си ти глуп или луд?

- Уште моите не ги знаеш а ти би да откриеш нов свет!

- Што криеш? Не ни знаеш каде одиш!

- А што, на брод само машки ќе бидете? Ма немој!

- А зошто не можам и јас да дојдам, ако си ти шеф таму? Мене никогаш не ме земаш на патувања!

- Стоко, не знаеш веќе што да измислиш само дома да не си!

- Ако излезеш од врата јас си одам кај мајка ми!

- А која е таа Марија? Што сака она? Девојче а? Цркни... педофил еден!

- Сè си испланирал, бесрамник! Си се договорил со тие курвите индијански.

- Не можеш мене да ме измамиш!

- Што? Кралицата ќе го продаде својот накит за ти да можеш да патуваш? Што мислиш дека јас сум глупача? Што има меѓу тебе и таа старката?

- Не ти давам никаде да одиш! Секогаш нешто смислуваш само за да ме оставиш сама!

- Ништо нема да се случи ако светот и понатаму е рамен.- Немој да се облекуваш, затоа што ти НЕ ОДИШ!!!
Вратете се на почетокот Go down
Lion
Нов член
Нов член
Lion

Број на мислења : 13
Female Место : Скопје

Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) EmptyСаб Фед 19, 2011 9:02 pm

Mama i tata su gledali TV u trenutku kada je mama rekla

" Umorna sam, kasno je, idem spavati !"

Otišla je do kuhinje napraviti sendviče za sutrašnji ručak.
Napunila je zdjelu s kokicama, ispekla meso, provjerila kakvo je stanje s kornfleksom, stavila žličice, šećer i šalice za kavu za naredno jutro.
Zatim je još malo spremala po kuhinji, vratila bežični telefon na njegovo mjesto i imenik u ladicu u kojoj stoji. Zalila je biljke,ispraznila kantu za smeće i okačila veš da se suši.

Malo se istezala, pa je zatim krenula ka spavaćoj sobi. Zaustavila se pored stola, napisala poruku učiteljici, ostavila nešto novca za izlet i podigla knjigu koja je zapala iza stola.

Napisala je rođendansku čestitku prijatelju, upakirala je u kovertu i na nju napisala poruku za cvjećara koji će nositi tu čestitku.
Zatim je stavila pored torbe.
Mama je potom oprala lice, stavila razne kozmetičke preparate, oprala zube i nalakirala nokte...

Tata joj se obratio : "Učinilo mi se da sam čuo da ideš u krevet?"
"Krenula sam."
Zatim je nasula vodu u zdjelu za psa, istjerala mačku napolje, uvjerila se da su sva vrata zaključana i da su svjetla pogašena.
Ušuškala je djecu, odnijela njihov prljav veš do mašine i popričala malo s njima.
Konačno je ušla u svoju sobu, uključila alarm za buđenje, izvadila odjeću koju će obuci sutra. Dodala je još 3 obaveze na listu od 6 najbitnijih obaveza za sutrašnji dan. Pomolila se, postavila ciljeve za sutrašnji dan.

Tata je za to vrijeme ugasio televizor i u sebi izgovorio
"idem u krevet !"
I bez razmišljanja je otišao u krevet ..
Da li primjećujete nešto neobično ovdje? Pitate se zašto žene žive
duže..?
Živimo duže zato što uvijek imamo još obaveza koje treba
završiti !

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Брак - доживотна робија ;) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брак - доживотна робија ;)   Брак - доживотна робија ;) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Брак - доживотна робија ;)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Насмевни се-
Отиди до: