Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Биди среќен

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
LadyD

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

Биди среќен Empty
ПишувањеПредмет: Биди среќен   Биди среќен EmptyПет Јан 21, 2011 7:43 pm

Извор
Среќни сме ако го правиме она што го сакаме. Среќни сме кога ги правиме и другите да бидат среќни. Кога правиме добри дела, кога слушаме добри вести.Како да бидете посреќни секој ден?1. Поделете комплименти барем на 3 личности во текот на денот.

2. Гледајте го изгревот на сонцето.

3. Први кажете „здраво“.

4. Живејте под своите можности.

5. Кон луѓето однесувајте се онака како што сакате тие да се однесуваат со вас.

6. Запомнете го името на оној со кој сте се запознале.

7. Ценете мудрост и храброст.

8. Не кревајте раце од ништо – чуда се случуваат.

9. Имајте остар ум – но, благо срце.

10. Одржувајте ги ветувањата.

11. Бидете весели дури и кога не се чувствувате така.

12. За она што вам ви се чини дека ќе успее преку ноќ, најчесто требаат минимум 5 години.

13. Победниците ги прават оние работи кои губитниците само ги посакуваат.

14. Кога ќе дојдете на работа потрудете се да им го разубавите денот на колегите.

15. Не ја расипувајте туѓата среќа.

16. Не пропуштајте прилика да кажете некому дека го сакате.


17. Некои работи вреди да ги сочувате само за себе.

Испуштивме ли нешто? Слободно дополнете ја листата во коментарите.

__________________________________________________
Биди среќен C2G9p1
Биди среќен LБиди среќен AБиди среќен DБиди среќен YБиди среќен BlankБиди среќен D
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
 
Биди среќен
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Бла бла...-
Отиди до: