Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Подарок за членот...

Go down 
АвторПорака
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 6:33 pm

Секој член пишува каков подарок му остава на членот под него

Оставам долна облека од Victoria Sicret.


__________________________________________________


Последната промена е направена од LadyD на Пет Јан 21, 2011 6:58 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Објаснување на играта)
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 6:59 pm

Фала Чоколадце букет
Членот под мене добива пица и 2 полнети палачинки со крем и банана

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 9:49 pm

Фала. буб

Оставам чипс Ruffles (плавиот).

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 9:52 pm

Ааааа може, тој го сакам плавиот
Јас оставам касичка некој денар - за еден добар шопинг

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 9:59 pm

буб

Оставам крофни

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 21, 2011 10:23 pm

Може Даа
Оставам чај

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Вто Јан 25, 2011 12:47 am

За Сонце,оставам ванилици

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Сре Јан 26, 2011 8:33 pm

Не е Сонце ама нема врска и јас ги сакам :))))))

Оставам црвено вино.

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Сре Јан 26, 2011 10:00 pm

mmmmmm moze ostavam milka so karamela
Вратете се на почетокот Go down
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Чет Јан 27, 2011 12:04 am

ooo ova deka milka pa se nacrtav da ja grabnam


a jas ostavam
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Чет Јан 27, 2011 12:09 am

ооооооохххоооо ми одговара

Оставам чоколадна торта

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Чет Јан 27, 2011 12:32 am

ааа мене тортата ми одговара буб
јас оставам еден милк шејк

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Mimi22
Најактивен член
Најактивен член
avatar

Број на мислења : 236
Female Возраст : 33
Место : скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Чет Јан 27, 2011 12:36 am

moze mmmm
ke ostavam laptop koj nema neka graba
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 28, 2011 4:20 pm

Оставам термос

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 28, 2011 5:26 pm

Фала фала ке ми треба.
Оставам киндер јајце

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   Пет Јан 28, 2011 8:19 pm

Оставам прстен од бело злато.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Подарок за членот...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Подарок за членот...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: