Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Кажи ми...

Go down 
АвторПорака
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Кажи ми...   Пет Јан 21, 2011 2:43 pm

Играта се одвива така што членот треба да одговори на поставеното прашање од претходниот член, и да постави прашање за членот по него.

Кое е најдалечната дестинација која си ја патувала?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Пет Јан 21, 2011 3:05 pm

Малта

Која книга ти е најомилена?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Вто Јан 25, 2011 12:50 am

Аууу, го најде човекот. ..... Рањени орао

Која домашна работа несакаш да ја извршуваш?


__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
tanja.v
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 148
Female Возраст : 39
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Вто Јан 25, 2011 1:19 am

da peglam

mesto sto sakas da go posetis?
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 38
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Вто Јан 25, 2011 2:05 am

Моментална желба ми е прага,инаку има доста места
Омилен пијалак?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Пет Јан 28, 2011 4:24 pm

Сок од портокал.

Што најмногу ти се допаѓа кај партнерот?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Пет Јан 28, 2011 5:22 pm

Бојата на очите усната.

Дали користите презервативи?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Пет Јан 28, 2011 8:22 pm

Ретко користиме.

Омилено благо?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
*Ane*
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 67
Female Возраст : 35
Место : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Пет Јан 28, 2011 11:59 pm

Еклери

Каде најчесто излегуваш на кафе?
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Вто Фед 01, 2011 7:49 pm

Никаде сега,дома.

Дали гледаш трилери (филмови)?

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 31
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   Саб Фед 05, 2011 3:19 pm

Не.

Омилен филм комедија?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кажи ми...   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кажи ми...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Бла бла... :: Игри-
Отиди до: