Женски свет
Се префрливме на новиот сајт-форум
http://www.zenskitajni.com
ве чекаме, се надеваме на добра дружба и забава.

Женски свет

Нов форум, форум за секоја, тинејџерка, девојка, идни и сегашни мајка, жени, сопруги...
 
HomeРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Декорација на храната

Go down 
АвторПорака
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Декорација на храната   Сре Јан 05, 2011 4:52 pm

Дали ја декорирате храната? Дали тоа можеби е вашето хоби или дел од вашата работа?

Што се однесува до мене, најголемо задоволство ми е да припремам нешто и да го декорирам. Едноставно сум љубител на убаво декорирана храна, и секогаш се трудам да биде поразлично и се разбира поубаво.
Вратете се на почетокот Go down
Chocolate
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 305
Female Возраст : 30
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 09, 2011 3:19 am

Не ја декорирам храната, а и не знам да декорирам. Еднаш се обидов, ама кога видов дека не иде се откажав.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 2:19 pm
Вратете се на почетокот Go down
Mirjana
Нов член
Нов член


Број на мислења : 128

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 3:18 pm

Ama ic ne me biva za dekoriranje , a da znaete samo kolku sakam ubavo dekorirano , mi e zal da zemam ako e ubavo namesteno.
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 4:10 pm

Воскресија јас капа ти симнувам,според тоа што имам видено како правиш, ти нема рамен у Македонија. кралица Горда сум што имам таква пријателка. јупи
__________________

уживам да декорира, просто тоа ме исполнува, но немам многу време, и прилики освен за слава.Но се надевам дека утре кога ќе имам свое семејство ќе имам многу повеќе поводи и време за декорирање на храната.

__________________________________________________Последната промена е направена од LadyD на Сре Јан 12, 2011 4:19 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : да одговорам на темата)
Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 5:15 pm

Воскресија фантастично,поубава лубеница во живот не сум видела.
Да те прашам што е тоа црвеното во чиниите?Не се салфети,нели?

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
LadyD
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 673
Female Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 5:21 pm

Салфети се Сонце, истите и јас ги праам, и како лотос, и како ружа со гранка.
Барем јас мислам дека се салфети, зошто истите ги имам правено, е сега незнам за овие на Воскресија може и не се. незнам

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
http://zenskisvet.macedonianforum.net
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 5:26 pm

Да салфети се. Уште ги викааат лотос салфети ( начинот на виткање). Понатаму ќе ставам и начин на виткање, кога ќе бидам послободна.
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Сре Јан 12, 2011 5:37 pm

Фала ти однапред.
Јас имам една книгичка со 6-7 интересни начини на виткање салфети,но сакам нешто ново.

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 4:38 pm

Уште некоја слика:

Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 6:11 pm

Воскресија ала да ти е за сликиве, абе лубеницата да ти е жал да ја каснеш бе! леллеле шо убавооо, браво - сепак тоа е талент!
Мораш да ставиш слика со салфетките - МОРАШШШ
И јас многу сакам да декорирам, уживам но и јас ништо немам сликано, но како предлог можам да ставам неколку фотки:
"

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 7:51 pm

Салфетата се отвора целосно,

потоа се витка во вид на писмо,

потоа повторно се витка исто во вид на писмо, од истата страна, вака

се превртува на другата страна, значи витканиот дел во вид на писмо да биде долу

потоа повторно се витка во вид на писмо

од краевите им се вади дониот дела од сите 4 агли,


на крај им се вадат уште другите делови од салфетата кои се наоѓаат помеѓу веќе извадените и така ќе се добие салфетата во овој вид.
Вратете се на почетокот Go down
BetiBup
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 471
Female Возраст : 35
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 9:23 pm

Воскресија фала ти мноооооогу, имаш кафе од мене за ова

__________________________________________________

Вратете се на почетокот Go down
Воскресија
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 70
Female

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 9:25 pm

Нема проблем. Да ти кажам право ако не ме потсетеше немаше да се сетам да ги ставам. Поздрав букет
Вратете се на почетокот Go down
Сонце
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 415
Female Возраст : 37
Место : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   Нед Јан 16, 2011 9:42 pm

Прекрасно.Ова задолжително ќе го пробам зошто навистина е едноставно
Фала Воскресија

__________________________________________________
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Декорација на храната   

Вратете се на почетокот Go down
 
Декорација на храната
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Женски свет :: Моја кујна - моја тајна :: Храна-
Отиди до: